6

صدور دستور آماده‌باش برای پذیرش بیماران کرونا در تمام بیمارستان‌ها

  • 11 اسفند 1398 - 12:01
صدور دستور آماده‌باش برای پذیرش بیماران کرونا در تمام بیمارستان‌ها

قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزیر بهداشت اعلام کرد که کلیه بیمارستان‌های عمومی تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی از پذیرش و بستری بیماران غیر اورژانسی تا اطلاع ثانوی خودداری کنند و آماده پذیرش بیماران مبتلا به کرونا ویروس باشند.

در نامه‌ وی خطاب به رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور آمده: کلیه بیمارستان‌های عمومی تحت پوشش آن دانشگاه اعم از دولتی، عمومی غیردولتی، خیریه و خصوصی (به جز تک تخصصی غیرمرتبط با درمان کرونا) از پذیرش و بستری بیماران الکتیو (غیر اورژانسی) تا اطلاع ثانوی خودداری کنند و آماده پذیرش بیماران مبتلا به کرونا ویروس باشند. تمامی درمانگاه و کلینیک‌های تخصصی اعم از دانشگاهی و وابسته به ارگان‌ها (نیروی مسلح و سپاه، شهرداری، تأمین اجتماعی، آموزش و پرورش و…) و خصوصی باید برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا ویروس فعال شوند و مکلفند به‌صورت تمام وقت و در صورت نیاز آن دانشگاه به صورت شبانه‌روزی ارائه خدمت کنند. بدیهی است بیمه‌های پایه و تکمیلی مکلفند پوشش هزینه‌های درمان بیماران در این مراکز را بپذیرند.

معاون وزیر بهداشت افزوده: به منظور حفظ ایمنی بیماران و پیشگیری از همه گیری کرونا ویروس کرونا در سطح جامعه، تا اطلاع ثانوی ملاقات همراهان و بستگان بیماران در کلیه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تابعه آن دانشگاه ممنوع است.

این دستورات معاون وزیر بهداشت واکنش هایی در شبکه های اجتماعی داشته. از جمله اینکه “امیدواریم این محدودیت کامل و قاطع اجرا شود و این مدیر و آن آقازاده بهمان نماینده مجلس مستثنی نشوند…”

یا این واکنش: “همیشه دیر. همیشه نهایتا تن می دهند اما وقتی که دیر شده و مملکت کلی خسارت دیده. از جنگ تا مذاکره تا تعطیل کردن به خاطر کرونا تا پذیرش ورود بیماری

ویروس کووید۱۹ (کروناویروس جدید) تاکنون ۲۷ استان ایران را فرا گرفته.

برچسب ها

دیدگاه