5

شکایت نیروی انتظامی از بازپرسی که پلیس را در تصادف 80 خودرو مقصر دانسته بود

  • ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۳
شکایت نیروی انتظامی از بازپرسی که پلیس را در تصادف 80 خودرو مقصر دانسته بود

سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی گفت: معاونت حقوقی پلیس راهور، از بازپرس پرونده تصادف در آزاد راه شهید شوشتری مشهد به علت رفتار و قضاوت شتابزده و اظهارات خارج از دایره عرف و قانون، نزد مراجع صالحه شکایت کرد.

 به گزارش پایگاه خبری پلیس، منتظرالمهدی گفت: برای پلیس راهور در این حادثه قصوری متصور نیست و عوامل راهور وظایف خود را با توجه به شرایط موجود در قبل، حین و بعد از واقعه به درستی انجام داده است و اصلی ترین علت تصادف در شرایط مه آلود جاده، سرعت غیرمطمئنه و عدم رعایت فاصله طولی از جانب برخی رانندگان بوده و رئیس پلیس راه استان هیچ اقراری مبنی بر قصور پلیس نکرده است.
محمدحسن اصولی صفار، بازپرس ویژه پرونده تصادف زنجیره‌ای آزادراه شهید شوشتری روز سه‌شنبه ۱۵ فروردین اعلام کرد که پلیس در تصادف زنجیره‌ای ۸۰ خودرو در آزادراه مشهد مقصر شناخته شده و بر همین اساس فرمانده پلیس‌راه‌ استان خراسان رضوی مورد بازجویی قرار گرفته و با قرار کفالت آزاد شده است.

در حادثه تصادف زنجیره‌ای بیش از ۵۰ خودرو که چهارم فروردین ماه در آزادراه شهید شوشتری مشهد رخ داد، ۸۴ نفر مصدوم و یک دختر ۹ ساله کشته شد.

سردار منتظرالمهدی گفته که «براساس ضوابط و قوانین جاری، در هیچ کجای دنیا قبل از انجام تحقیقات و تشکیل دادگاه و تفهیم اتهام، کسی را مقصر نمی شناسند، ضمن اینکه اساسا صلاحیت رسیدگی بازپرس مربوطه در پرونده موصوف مورد اختلاف است و اصولا مرجع صالحه در این موارد سازمان قضائی نیروهای مسلح است.»

برچسب ها

دیدگاه

  1. اگرپلیس به وظیفه خودعمل کندوسرعت رانندگان راکنترل کندباز مدعی داردکه چرادر ایام تعطیل سخت گیری میکنه