4

پلیس در تصادف زنجیره‌ای ۸۰ خودرو در آزادراه مشهد مقصر شناخته شد

  • ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
پلیس در تصادف زنجیره‌ای ۸۰ خودرو در آزادراه مشهد مقصر شناخته شد

محمدحسن اصولی صفار، بازپرس ویژه پرونده تصادف زنجیره‌ای آزادراه شهید شوشتری با اشاره به آخرین وضعیت پرونده این حادثه «قصور و کوتاهی پلیس» در عدم اطلاع‌رسانی به مسافران را دلیل اصلی حادثه مطرح کرد و از تفهیم اتهام فرمانده پلیس‌راه‌ استان خراسان رضوی و آزادی وی با قرار کفالت خبرداد.

اصولی صفار امروز سه‌شنبه ۱۵ فروردین به خبرگزاری ایسنا گفت: با توجه به اقرار صریح متهم، فرمانده پلیس راه‌ خراسان رضوی، اظهارات و شواهد عینی در صحنه، شکایت مجروحین حادثه و تحقیقات میدانی بازپرس از صحنه تصادف، قصور و کوتاهی پلیس در عدم اطلاع‌رسانی به مسافرین و عدم نصب تابلوهای هشدار دهنده  مبنی بر وقوع تصادفات محرز بوده بر همین اساس متهم تفهیم اتهام شده و با قرار قانونی کفالت آزاد شده است.

او افزود: همچنین تحقیقات قضایی از مدیرکل راهداری خراسان رضوی نیز کماکان ادامه داشته و پس از تکمیل تحقیقات در اسرع وقت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

بازپرس شعبه ۴۱۰ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد تصریح کرد: مسئولان با رعایت وجدان کاری و حفظ حقوق مردم اطلاع‌رسانی کرده و بدون دلیل از متهم دفاع نکنند که این خود دخالت در امور قضایی محسوب شده و قابل تعقیب قضایی است.

در حادثه تصادف زنجیره‌ای بیش از ۵۰ خودرو که چهارم فروردین ماه در آزادراه شهید شوشتری مشهد رخ داد، ۸۴ نفر مصدوم و یک دختر ۹ ساله کشته شد.

برچسب ها