تاریخ : چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021
8

“زندگی واقعی موگلی”، دختربچه‌‌ هندی که در جنگل پیدا شد

  • ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۸:۱۹
“زندگی واقعی موگلی”، دختربچه‌‌ هندی که در جنگل پیدا شد

داستان زندگی دختربچه‌‌ هندی “موگلی” که گفته شد “سال‌ها” در جنگل با گله‌ای از میمون‌ها زندگی کرده، حقیقت ندارد.

به گزارش دویچه‌وله، زندگی این دختر بچه شرایط بی‌رحمانه موجود در جامعه هند را روشن می‌کند. او دختری معلول است که در جنگل رها شده بود.

رسانه‌های هند داستان زندگی “موگلی”، دختربچه‌‌هندی که در جنگلی پیدا شد را ابتدا شبیه قهرمان رمان تخیلی “کتاب جنگل” نوشته‌ی رودیارد کیپلینگ بیان کردند. این کتاب که فیلم آن توسط شرکت والت دیسنی ساخته شد، محبوبیت خاصی یافت.

“کتاب جنگل” داستان “موگلی” پسربچه‌ای است که با گرگ‌ها در جنگل بزرگ شده و جنگل را خانه خود می‌داند. رسانه‌های هند در ابتدا خبر دادند که “موگلی” نیز در کودکی در جنگل‌ها گم شده بوده و میمون‌های جنگل وظیفه پرورش او را به عهده گرفته بودند.

پس از چند هفته که “موگلی” هند در بیمارستان بستری شد، پزشکان به مداوای او مشغول شدند و مسئولان نهادهای دولتی نیز به جست‌و‌جو برای یافتن خانواده‌اش پرداختند، مشخص شد که واقعیت به هیچ وجه افسانه‌وار و جذاب نیست و از سرنوشتی تلخ حکایت دارد.

روزنامه بریتانیایی گاردین نوشته است که مسئولان نهادهای دولتی در هند اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که این دختر بچه هندی را که سنش حدود هشت سال است، در جنگلی در ایالت اوتارپرادش هند رها کرده‌اند.

به نظر می‌رسد که دلیل این اقدام نیز مشخص است، زیرا این دختربچه از نظر ذهنی و جسمی معلول است. روزنامه بریتانیایی گاردین نظر یکی از ماموران اداره جنگل داری در ایالت اوتارپرادش هند را در این باره نوشته است.

این مامور می‌گوید: «فکر می‌کنم اعضای خانواده این دختربچه آگاه بودند که او نمی‌تواند صحبت کند و به همین دلیل هم توانستند او را در نزدیکی جنگل به حال خود رها کنند.»

به این ترتیب این دختر بچه معلول جسمی و ذهنی، تنها چندروز در جنگل زندگی کرده و داستان‌های نوشته شده در رسانه‌های هند در باره سال‌ها زندگی او در جنگل اشتباه است، زیرا جنگل از راه ویدئو کنترل می‌شود و جنگل‌بانان نیز به طور منظم بخش‌های مختلف جنگل را کنترل می‌کنند. به این ترتیب ناممکن بوده که کودکی بتواند مدتی طولانی در جنگل بماند و جنگل‌بانان متوجه او نشوند.

این نکته هم که این دختربچه با میمون‌ها زندگی می‌کرده واقعیت ندارد، زیرا در نزدیکی مکانی که او پیدا شد، تنها یک گله میمون زندگی می‌کند و زخمی شدن کودک و این که او نمی‌توانسته صحبت کند، عدم ارتباط اش را با گله میمون‌ها نشان می‌دهد.

رئیس پزشکان بیمارستانی که این دختر بچه از زمان پیدا شدن در آن بستری و زیر نظر است در ارتباط با نگرش خانواده‌های هند به فرزند دختر می‌گوید: «مردم هند علاقه‌ای به فرزند دختر خود ندارند. این دختر هم که از نظر ذهنی معلول است.»

خانواده‌ها در هند بیشتر به فرزند پسر علاقمندند و بسیاری از آنها حاضر نیستند از فرزندی که معلولیت جسمی و ذهنی دارد، نگهداری کنند.

این دختر بچه اکنون تا حد زیادی سلامتی خود را بازیافته و مسئولان در نظر دارند او را در آینده نزدیک به یک پرورشگاه بسپارند.

برچسب ها