تاریخ : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021
5

بازداشت در لایپزیگ؛ جلوگیری از حمله‌ای تروریستی در آلمان

  • ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۸:۱۴
بازداشت در لایپزیگ؛ جلوگیری از حمله‌ای تروریستی در آلمان

بر اساس گزارش یک روزنامه آلمانی، پلیس لایپزیگ با حمله به یک اقامتگاه پناهجویان و بازداشت یک مرد از حمله‌ای احتمالی در برلین جلوگیری کرده است. مظنون احتمالا همان مردی است که در ماه فوریه تهدیدی تروریستی کرده بود.

به گزارش دویچه‌وله، پلیس آلمان در عملیاتی ضد تروریستی در بورسدورف لایپزیگ شامگاه شنبه ۸ آوریل (۱۹ فروردین) مردی را بازداشت کرد که به گزارش روزنامه “لایپزیگر فولکس‌سایتونگ” برای آخر هفته در برلین عملیاتی خشونت‌بار را برنامه‌ریزی کرده بود.

دادستانی لایپزیگ این خبر را هنوز تأیید نکرده است. طبق این گزارش، دادستانی می‌گوید، در طول هفته در این باره اظهار نظر خواهد کرد.

به گفته پلیس، گمان می‌رود که این مرد ۲۵ ساله اهل شمال آفریقا عملیاتی مجرمانه و خطرناک را برنامه‌ریزی کرده بود. او طی عملیاتی بزرگ در یک اقامتگاه پناهجویان در بورسدورف توسط نیروهای ویژه اداره آگاهی ایالت زاکسن بازداشت شد.

روزنامه “لایپزیگر فولکس‌سایتونگ” می‌نویسد، این مرد همان شخصی است که در هشتم فوریه با تهدید به حمله‌ای با بمب موجب عملیات بزرگ پلیس در مرکز فنی ـ آموزشی بورسدورف شد.

به گفته اداره آٰگاهی ایالت زاکسن، در شامگاه جمعه شواهدی مبنی بر عملیات مجرمانه احتمالی به دست آمد. در همان شب پلیس واحدی ویژه در این رابطه تشکیل داد که “به صورت فشرده برای “چیره شدن بر اوضاع” کار کرد.

هنوز معلوم نیست که فرد بازداشت‌شده از سوی قاضی تفهیم اتهام شده است یا نه.

برچسب ها