9

ترامپ از آزمایش داروی ضد مالاریا برای درمان کرونا خبر داد

  • 29 اسفند 1398 - 22:31
ترامپ از آزمایش داروی ضد مالاریا برای درمان کرونا خبر داد

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، از آزمایش یک داروی ضدمالاریا برای درمان کرونا خبر داد و نتیجه مقدماتی آن را «بسیار بسیار امیدوارکننده» توصیف کرد.

ترامپ، روز پنج‌شنبه ۲۹ اسفند، در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید، با تاکید بر این که این دارو می‌تواند موجب تحول در مبارزه با کرونا شود، گفت: ما می‌توانیم که تقریبا فوری این دارو را در دسترس قرار دهیم.

او گفت که سایر دارو های ضدویروسی توسط اداره غذا و دارو، یک سازمان فدرال که بر روند تجاری‌سازی داروها در آمریکا نظارت دارد، در مسیری کوتاه‌شده، آزمایش خواهند شد.

با این حال، این اداره تاکید کرد که داروی «کلروکین» پیشتر برای درمان مالاریا و آرتریت (التهاب مفصل) آزمایش شده است.

استفان هان، رییس اداره غذا و داروی آمریکا گفت: رییس جمهور از ما خواسته که به طور دقیق‌تری این دارو را بررسی کنیم. ما می‌خواهیم که این کار را با یک آزمایش بالینی گسترده و عملی برای جمع‌آوری اطلاعات و پاسخ به همه پرسش‌هایی که در این زمینه مطرح است، انجام دهیم.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی در روز پنج‌شنبه، تاکنون بیش از ۹ هزار نفر در سراسر جهان جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

انتقاد ترامپ از چین برای شیوع کرونا

رییس جمهوری آمریکا همچنین در کنفرانس خبری خود اعلام کرد که جهان «هزینه سنگینی» را برای تعلل اولیه چین در انتقال اطلاعات درباره کرونا خواهد پرداخت.

او یک بار دیگر با به کارگیری لفظ «ویروس چینی» درباره ویروس کرونا، گفت: «این [بحران شیوع کرونا] می‌توانست خیلی بهتر بگذرد، اگر ما همه چیز را چند ماه زودتر می‌دانستیم.»

ویروس کرونا اولین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد.

ترامپ با بیان این که «جهان هزینه سنگینی را برای آنچه [مقام‌های چینی] انجام داده‌اند، می‌پردازد»، گفت: «ما در جنگ درمانی هستیم و باید پیروز شویم. ما باید همه موانع را برداریم.»

برچسب ها

دیدگاه