1

۴ محکوم به قصاص در فارس از چوبه دار رهایی یافتند

  • 23 دی 1400 - 11:00
۴ محکوم به قصاص در فارس از چوبه دار رهایی یافتند

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: در نیمه نخست دی‌ماه جاری، چهار فرد محکوم به قصاص در این استان با رأفت و گذشت خانواده های مقتولان از چوبه دار نجات یافتند.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی چهارشنبه افزود:  به تأسی از سیره اهل بیت (ع) و با رأفت و گذشت خانواده های اولیاء دم، تلاش های مسئولان قضایی فارس، اعضا و کارکنان  توسعه حل اختلاف و داوری استان و  با کمک معتمدین و ائمه جماعات در حوزه های قضایی خنج، داراب و شعب ۴۲ویژه زندان  و ۷۶ ویژه استان  چهار محکوم به قصاص مورد گذشت قرار گرفتند.
وی خاطرنشان کرد: صلح و سازش از دیدگاه شرع مقدس اسلام ارزش و مرتبه بسیار والایی دارد و در آیات متعدد قرآن کریم و روایات متعدد نیز به این امر مهم اشاره  شده است.
رئیس کل دادگستری استان فارس تصریح کرد : ترویج فرهنگ صلح و سازش که دارای ریشه‌های دیرینه تاریخی و اعتقادی در میان مردم مسلمان ایران اسلامی است، می‌تواند در بسیاری از موارد، حلال مشکلات باشد که تحقق این مهم، سعی جمعی و عزم همگانی را می‌طلبد.
موسوی یادآور شد: توسعه حل اختلاف استان فارس در زمینه صلح و سازش به خصوص در زمینه سازش پرونده های قتل  تاکنون اقدامات بسیار مناسبی انجام داده است و امروز با کمک سایر ائمه جمعه و جماعات، افراد متنفذ و تأثیرگذار، بزرگان و همچنین سایر نهادها همچون مصلحین قرآنی، می توانیم از ورود بسیاری از پرونده های قضایی به دادسرا و دادگاه ها بکاهیم.

برچسب ها

دیدگاه