تاریخ : چهارشنبه, ۶ مرداد , ۱۴۰۰ 19 ذو الحجة 1442 Wednesday, 28 July , 2021
6

بازگشت قسط سوم شهریه سرویس مدارس شهر شیراز

  • ۰۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
بازگشت قسط سوم شهریه سرویس مدارس شهر شیراز

مدیر مالی سرویس مدارس شهر شیراز گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس در اسفند ماه ۹۸، مازاد پرداخت مربوط به قسط سوم هزینه سرویس مدارس دانش آموزان شیرازی محاسبه و به حساب اولیای آن‌ها واریز شد.

علیرضا قبادی گفت: بیش از ۴۶ هزار دانش‌آموز شیرازی نسبت به پرداخت قسط سوم هزینه سرویس خود اقدام کرده بودند که با توجه به تعطیلی مدارس و شیوع کرونا، به عنوان مازاد لحاظ شد و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تمهیدات بازگشت این وجه به حساب اولیای آن‌ها فراهم شد.

کارشناس فعالیت‌های امور دانش آموزی سازمان دانش آموزی فارس با اشاره به اینکه پس از تایید مصوبه کارگروه ماده ۱۸ توسط فرمانداری شیراز در ۲۹ خرداد امسال مبنی بر بازگشت مازاد پرداختی به اولیا، بلافاصله شرایط دریافت شماره حساب از اولیا مهیا شد.

وی افزود: خانواده‌ها تا پایان تیر مهلت داشتند تا با ورود به سامانه، درخواست خود را مبنی بر برگشت وجه و ارائه شماره حساب ثبت کنند و یا نگه داشتن مبلغ به عنوان اعتبار سال آینده سرویس دانش‌آموز را انتخاب کنند.

قبادی با اشاره به اینکه حدود ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر از اولیا در این زمان درخواست برگشت وجه را در سامانه ثبت کردند، گفت: از آنجا که به منظور سهولت کار خانواده‌ها از آنان شماره کارت خواسته شده بود و شماره کارت‌های ثبت شده متعلق به بیش از ۳۰ بانک بود، روند بازگشت وجه نیاز به هماهنگی و همراهی بانک‌ها داشت.

مدیر مالی سرویس مدارس شهر شیرازگفت:۲۵ هزار نفر از اولیای دانش‌آموزان وجه واریزی خود را دریافت کرده‌اند.

قبادی افزود: در حال حاضر تنها حدود ۵۰۰ نفر از اولیا وجه خود را دریافت نکرده‌اند که علت آن ثبت شماره کارت اشتباه، انقضاء تاریخ اعتبار برخی کارت‌ها یا اشتباه در ثبت اسم بانک در سامانه توسط اولیاء بوده که از هفته آینده به آنان اطلاع رسانی می‌شود تا وارد سامانه شوند و اطلاعات خود را تصحیح کنند.

وی ادامه داد: خانواده‌هایی که تقاضای برگشت وجه نیز دارند و در مرحله قبل گزینه اعتبار کیف پول را انتخاب کرده‌اند این امکان را دارند که مجدد وارد سامانه شده و ضمن ثبت تقاضای برگشت وجه، شماره حساب خود را وارد کنند.

کارشناس فعالیت‌های امور دانش آموزی سازمان دانش آموزی فارس در پایان با تاکید بر اینکه وجوه سرویس مدارس در حساب جاری مدرسه که حساب دولتی است و هیچ‌گونه سودی به آن تعلق نمی‌گیرد، واریز و نگهداری می‌شود، گفت: شایعات پیرامون سود حساب کاملا اشتباه و بی اساس است و مسؤولان مربوطه و نهاد‌های نظارتی ذیصلاح کاملا به این امر واقف هستند.

برچسب ها