تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰ 27 ذو الحجة 1442 Thursday, 5 August , 2021
3

پلمپ ۸ سفره‌خانه در شیراز

  • ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷
پلمپ ۸ سفره‌خانه در شیراز

با شدت گرفتن روند بازرسی و نظارت بر عملکرد صنوف استان فارس در اجرای پروتکل‌های بهداشتی که با هدف قطع زنجیره شیوع کروناویروس، ۸ واحد صنفی فعال در زمینه غذایی در شیراز پلمپ شد.

رئیس گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز سه‌شنبه ۱۷ تیر در حاشیه بازرسی از صنوف مختلف، به خبرنگاران گفت: با تلاش شبانه روزی همکاران بهداشت محیط و همراهی کارشناسان دستگاه‌های مختلف، از ابتدای راه‌اندازی طرح گشت ویژه کرونا تاکنون بیش از ۲۰۰ مورد بازرسی انجام شده است.

سیامک شمس با بیان اینکه امروز هشت واحد صنفی متخلف شامل کافی‌شاپ و سفره‌خانه در محدوده شمالغرب شیراز پلمب شد، گفت: این واحدها علیرغم تذکرات اعلام شده، پروتکل‌ها را رعایت نکرده بودند لذا با حضور نمایندگانی از اماکن و نیروی انتظامی، پلمب شدند.

وی با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به کروناویروس طی هفته‌های اخیر در استان فارس، گفت: گشت‌های ویژه بازرسی از روز شنبه ۱۴ تیر و با همکاری استانداری و سایر نهادهای مسئول، راه‌اندازی شده است.

شمس با بیان اینکه گشت‌ها وظیفه نظارت بر روند اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی را عهده‌دارند، گفت: تیم‌های بازرسی و نظارت به شکل شبانه‌روزی بر عملکرد اماکن مختلف و صنوف تاثیرگذار بر شیوع کروناویروس خصوصا اماکن تهیه و توزیع کننده مواد غذایی و اماکن تفریحی، نظارت می‌کنند.

این مقام مسئول با اشاره به ایجاد ۸۲ تیم گشت در استان فارس، گفت: ۱۲ تیم گشت وظیفه نظارت و بازرسی در شهرستان شیراز را عهده دار هستند و در برخورد قانونی با متخلفان، بدون اغماض عمل خواهند کرد.

شمس گفت: براساس دستورالعمل ستاد مبارزه با کروناویروس، فعالیت صنوفی نظیر تالارهای پذیرایی، کافی‌شاپ‌ها، سفره‌خانه و قهوه‌خانه‌ها و مشاغل پرخطر، ممنوع است.

برچسب ها