تاریخ : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021
4

تجمع اعتراضی مخالفان تقسیم شهرستان کازرون

  • ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
تجمع اعتراضی مخالفان تقسیم شهرستان کازرون

مخالفان تقسیم کازرون فارس به دو شهرستان تجمع اعتراضی برپا کردند.

خبرگزاری تسنیم روز سه‌شنبه ۱۷ مرداد گزارش داده که قرار است بخش‌هایی از شهرستان کازرون جدا و شهرستان جدید به نام «کوه‌چنار» تشکیل شود.

بر پایه این گزارش، این مساله سبب بروز اعتراضاتی شده است.

شماری از بازاریان نیز در اعتراض به این تصمیم مغازه‌های خود را تعطیل کرده‌اند.

حجت‌الاسلام محمد خرسند، امام جمعه کازرون با حضور در جمع معترضان گفته است: همه باید براساس قانون عمل کنند و نباید مردم را دور زد.

حسین رضازاده، نماینده کازرون در مجلس نیز گفته که «از اینکه موضوع شهرستان شدن بخش‌های کوهمره و چنارشاهیجان باعث نگرانی و ناراحتی بعضی از همشهریان عزیز شده از صمیم قلب عذرخواهی می‌کنم… به نظر می‌رسد نگرانی آنها از جهت “امام‌زاده سیدحسین” و “بیشاپور” است که این جای نگرانی ندارد چون شهرستان پیشنهادی شامل این دو مکان نیست.»

امامزاده حسین از جاذبه‌های گردشگری مذهبی و بیشاپور مهمترین بنای تاریخی کازرون است.

در همین حال امام جمعه کازرون از قول عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور گفته که «بحث تقسیم بخش‌ها در شهرستان کازرون وجود ندارد.»

شهرستان کازرون در ۱۵۴ کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.

در سال‌های اخیر موضوع تقسیمات کشوری در استان فارس، خبرساز و گاهی بحرانی شده است.

سال ۱۳۹۲ بحث جدایی بخش‌هایی از استان هرمزگان و الحاق به استان فارس مطرح شد. این موضوع باعث شد تا تجمعات اعتراضی در هرمزگان شکل بگیرد. به دنبال این اعتراضات، جدایی بخش‌هایی از شهرستان پارسیان هرمزگان و الحاق به شهرستان لامرد در فارس مسکوت گذاشته شد.

در سال ۱۳۸۶ نیز جدایی روستای «خسرو شیرین» از شهرستان اقلید فارس و الحاق به شهرستان آباده فارس باعث بروز تنش‌ و درگیری‌هایی گسترده‌ای شد. این درگیری‌ها باعث کشته و مجروح شدن عده‌ای از شهروندان شد.

برچسب ها