تاریخ : چهارشنبه, ۶ مرداد , ۱۴۰۰ 19 ذو الحجة 1442 Wednesday, 28 July , 2021
4

مؤسسه گالوپ: «ایرانی‌ها عصبانی‌ترین مردم جهان هستند»

  • ۰۶ تیر ۱۳۹۶ - ۸:۱۶
مؤسسه گالوپ: «ایرانی‌ها عصبانی‌ترین مردم جهان هستند»

مؤسسه آمریکایی افکارسنجی “گالوپ”، در گزارش سالانه خود درباره شیوه زندگی مردم جهان نوشت که ایرانی‌ها عصبانی‌ترین مردم جهان هستند.

بر اساس گزارش سال ٢٠۱٧ “گالوپ”، ۵٠ درصد جمعیت ایران عصبانی هستند و بعد از این کشور، عراق با ۴٩ درصد و سودان جنوبی با ۴٧ درصد بیشترین جمعیت عصبانی را دارند.
این گزارش بر اساس مطالعه وضعیت احساسات مردم در ١۴٢ کشور جهان تنظیم شده است.

همچنین در این گزارش یونان با ۶٧ درصد، پراِسترس‌ترین کشور دنیاست.

بر اساس گزارش سالانه مؤسسه “گالوپ”، ٧٠ درصد از مردم جهان گفته‌اند که از زندگی خود لذت می‌برند، لبخند زده و احساس آرامش و احترام دارند.

با این حال عراق برای پنجمین بار به عنوان بدترین کشور از نظر تجربیات زندگی معرفی شده است.

رشد بیماری‌های روانی و نزاع‌های خیابانی در ایران
معرفی ایرانی‌ها به عنوان «عصبانی‌ترین» مردم دنیا درحالی است که بر اساس آمار رسمی “سازمان بهزیستی ایران” که سال گذشته منتشر شد، ۳۴ درصد جمعیت ۱۹ تا ۶۰ سال این کشور دچار اختلالات روانی‌اند.

“احمد جلیلی” رئیس انجمن علمی روانپز‌شکان ایران نیز اعلام کرده که شایع‌ترین بیماری روانی در ایران «افسردگی و استرس» است پس از آن، «اختلالات خواب، اختلالات رفتاری و پرخاشگری» در فهرست بیمارهای روانی ایرانی‌ها قرار دارد.

همچنین بر اساس گزارشی که سایت اینترنتی “سلامت نیوز” منتشر کرده، تعداد بیماران روانی در ایران طی ١٠ سال گذشته، ١٢ درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، میزان بیماری‌های روحی و روانی در ایران ٨ درصد بیشتر از متوسط جهانی است.

همچنین طبق آماری که پیشتر مدیرکل سلامت روان وزارت بهداشت عرضه کرده، میزان بیماری‌های روانی میان زنان ایرانی حدود ۶ درصد بیشتر از مردان این کشور است.

خبرگزاری “تسنیم” نیز سال گذشته در گزارشی نوشت: «آمار نزاع‌ها و درگیری‌های خیابانی تکان‌دهنده است. کارشناسان پزشکی قانونی می‌گویند بیش از نیمی از افرادی که به مراکز معاینات پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند جراحت دارند و حدود ٢٠ درصد این جراحات ناشی از بروز درگیری‌ها و نزاع‌های خیابانی است».

بر اساس آمار پلیس ایران، ۲۴ درصد از درگیری‌ها و نزاع‌ها به علت توهین کردن افراد به یکدیگر است.

برچسب ها