تاریخ : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021
6

مولوی عبدالحمید خواهان رسیدگی به مشکلات افزایش دما در سیستان و بلوچستان شد

  • ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
مولوی عبدالحمید خواهان رسیدگی به مشکلات افزایش دما در سیستان و بلوچستان شد

شماری از امامان جمعه اهل سنت ایران از مقام‌های مسئول خواسته‌اند تا به خاطر افزایش شدید دما در استان سیستان و بلوچستان دست به کاهش تعرفه برق بزنند.

افزایش دمای هوا باعث کمبود آب آشامیدنی و قطعی برق شده و تعرفه‌های بالای برق هم برای مردم مشکل‌ساز شده است.

گزارش شده که در شهرهای جنوبی سیستان و بلوچستان دمای هوا به بیش از ۵۰ درجه رسیده است.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان در خطبه‌های نمازجمعه به افزایش شدید دما در شهرستان‌های جنوبی سیستان و بلوچستان اشاره کرده و با اشاره به مشکلاتی که این افزایش دما برای مردم به وجود آورده، از مسئولان خواسته است تا به این مشکلات رسیدگی کنند.

مولوی عبدالحمید گفته است “مردم استان در هفته‌ای که گذشت گرمای شدیدی را تحمل کردند و در برخی مناطق به‌خاطر مصرف بالا، برق با نارسایی‌هایی مواجه شد که از مسئولین برق می‌خواهم به این مشکل مردم رسیدگی کنند.”

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفته است “اگر مردم فریاد نمی‌زنند و شکایت نمی‌کنند به این معنی نیست که شکایت ندارند.”

او خواهان کاهش تعرفه برق در استان شده است.

مولوی عبدالصمد کریم زایی، امام جمعه اهل سنت ایرانشهر هم به افزایش شدید دما اشاره کرده و گفته است بالا بودن تعرفه‌های برق مشکلاتی را برای مردم سیستان و بلوچستان به وجود آورده است.

او با اشاره به رای بالای مردم این استان به دولت حسن روحانی در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری گفته است انتظار می‌رود دولت به مشکلات مردم استان توجه بیشتری نشان دهد.

پیشتر نمایندگان چابهار و ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی هم از وزیر نیرو خواستند به مشکلات ناشی از افزایش دما در منطقه رسیدگی کند.

برچسب ها