3

توقیف۱۷ دستگاه خودرو قاچاق در فارس

  • ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳
توقیف۱۷ دستگاه خودرو قاچاق در فارس

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس از توقیف ۱۷دستگاه خودرو قاچاق به همت دیده بانان پیشگیری از جرم دادگستری استان خبر داد.

اسماعیل اکبری با اعلام این خبر اظهار کرد: با تلاش و پیگیری‌های شبانه روزی اعضای هسته تخصصی پیشگیری از قاچاق کالا ستاد مردمی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس، تعداد ۱۷ دستگاه انواع خودرو قاچاق از نوع تویوتا به ارزش تقریبی ۳۵۰ میلیارد ریال در سطح شیراز و نمایشگاه‌های فروش اتومبیل شناسایی و توسط پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان توقیف شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، او عنوان کرد: این خودروها بصورت قاچاق و غیرقانونی از مبادی غیر رسمی وارد کشور شده و با اسناد خودروهای مدل پایین مزایده ای سندسازی شده بودند، به نحوی که یک خودرو قاچاق تویوتا مدل ۲۰۱۸ ، در سند به یک خودرو تویوتا مزایده ای مدل ۱۹۸۶ تبدیل و با قیمت خودرو ۲۰۱۸ پلاک شده و به ده برابر قیمت خودرو مزایده ای به فروش می‌رسیدند.

اکبری خاطرنشان کرد: قاچاقچیان از طریق این اقدامات غیرقانونی، مبالغ هنگفتی را به جیب زده و موجب مالباخته شدن خریداران می‌شدند.

او با اهمیت شمردن مشارکت‌های مردمی در کاهش و پیشگیری از جرائم و آسیب‌ها، گفت: ستاد مردمی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس قریب به ۱۱هزار دیده بانان پیشگیری از جرم دارد که در هسته‌های مختلف از جمله پیشگیری و مقابله با فساد اداری، قاچاق کالا، جرائم رایانه‌ای، مواد مخدر، تخلفات صنفی، جرائم و تخلفات محیط زیستی و منابع طبیعی و… در حال فعالیت هستند و در صورت مشاهده جرائم و تخلفات مربوطه، گزارش‌های خود را به صورت مستند و کاملا محرمانه در سامانه سجام (سامانه جامه اطلاعات مردمی) ثبت می‌کنند.

معاون دادگستری فارس یادآور شد: نشانی سامانه سجام sajam.scpd.ir است و همه مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه جرائم یا تخلفات، علاوه بر ثبت نام در این سامانه، حتی به صورت ناشناس گزارش و مستندات خود را برای پیگیری‌های لازم ثبت کنند.

برچسب ها

دیدگاه