2

حال نوزاد رهاشده در بیدشهر اوز فارس مساعد است

  • ۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۹:۵۶
حال نوزاد رهاشده در بیدشهر اوز فارس مساعد است

نوزاد پیدا شده که پس از تولد در گوشه‌ای از مسجد اسلام آباد بخش بیدشهر شهرستان اوز در استان فارس رها شده بود با اقدام خیرخواهانه و تفقد امام جمعه مسجد بیدشهر، بهزیستی و همچنین عوامل بهداشت و درمان این شهرستان هم اینک در سلامتی کامل قرار دارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اوز یکشنبه در این باره گفت: این نوزاد پسر که ۲ روز قبل (جمعه)توسط امام جمعه مسجد اسلام آباد بیدشهر در قسمتی از مسجد پیدا شده بود به بیمارستان امیدوار اوز انتقال یافته است.

نازنین رضایی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این نوزاد که زردی بالایی داشت در اسرع وقت تحت مداوا و مراقبت پرستاران بیمارستان امیدوار قرار گرفت و هم اینک نیز در بهبودی کامل بسر می برد.

وی تصریح کرد: حال عمومی و جسمانی این نوزاد خوب است و قرار است که با انجام مراحل قانونی تحویل بهزیستی شهرستان داده شود.

او یادآور شد: این نوزاد مجهول الهویه ( بی نام و نشان) است اما با توجه به کد و نشانی که روی بند ناف او حک شده پیگر آن هستیم که ببینیم می توان نشانی از خانواده این نوزاد بیابیم که تاکنون این مهم محقق نشده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اوز نیز گفت: هویت این نوزاد مشخص نیست و به زودی با دستور دادستانی و دریافت گواهی سلامت نوزاد از بیمارستان ، تحویل بهزیستی خواهد شد.

فاطمه اسدی در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: این نوزاد پس از انجام مراحل قانونی به مرکز شیرخوارگان بهزیستی در شیراز نیز تحویل داده خواهد شد.

وی با قدردانی از تفقد و ابراز محبت شیخ یونس قهرمانی امام جمعه مسجد بیدشهر از این نوزاد معصوم نیز گفت: اقدام دلسوزانه و محبت های خانواده امام جمعه باعث شده که این نوزاد که زیرگرمای سوزان رها شده بود با انتقال سریع به بیمارستان و مراقبت های اولیه از مرگ نجات یابد.

اسدی ابراز داشت: این سومین نوزاد مجهول الهویه در شهرستان است که از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون تحویل بهزیستی شهرستان داده شده است؛ ۲ مورد قبلی نیز تحویل مرکز شیرخواران شیراز شده است.

او گفت: به خاطر حقوق کودک و اینکه زمانی این نوزادان هویت خود را پیدا کنند و به دامن خانواده خود برگردند به طور معمول فرآیند انتقال و تحویل این نوزادان(مجهول الهویه) به مراکز بهزیستی به صورت محرمانه انجام می گیرد.

شهرستان اوز که دارای ۲ بخش مرکزی و بید شهر است، در فاصله ۳۴۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

برچسب ها

دیدگاه