2

تأمین ۷ و نیم میلیارد تومان برای توانبخشی مددجویان بهزیستی فارس

  • ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳
تأمین ۷ و نیم میلیارد تومان برای توانبخشی مددجویان بهزیستی فارس

مدیرکل بهزیستی استان فارس گفت :در سال ۹۹ اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تامین وسایل کمک توانبخشی مددجویان بهزیستی فارس هزینه کرده‌ایم.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل بهزیستی استان فارس سید محمد صادق کشفی نژاد اظهار داشت:با توجه به اهمیت کاشت حلزون شنوایی در سنین طلایی زیر ۶ سال، در سال ۹۹ با پرداخت اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان به افزایش بازده شنوایی ۷۷ کودک کم شنوا در استان کمک شده است. همچنین تعداد ۱۶۱ نفر از  مددجویان نیز کمک هزینه تامین و تعمیر قطعات کاشت حلزون شنوایی به ارزش ۲۸۰ میلیون تومان دریافت کرده اند. 

او در ادامه عنوان کرد :در سال ۹۹ وسایل کمک توانبخشی شامل: هزار و ۹۰۰ ویلچر،  هزار عدد تخت و تشک مواج، ۷۰۰سمعک و بیش از ۲۵ میلیون حلقه باطری سمعک جهت مددجویان تأمین و توزیع شده که ارزش کلی آن بیش از ۷ میلیارد تومان برآورد شده است.

 مدیرکل بهزیستی فارس در پایان بیان داشت :انجام غربالگری ژنتیک قبل از ازدواج و فرزندآوری بهترین اقدام در کاهش معلولیت‌ها است که پیشنهاد می‌شود خانواده‌ها و زوجین با جدی گرفتن این مهم از تولد کودکان معلول پیشگیری کنند.

برچسب ها