1

مرگ ۳۵ نفر بر اثر کرونا در فارس طی ۲۴ ساعت گذشته

  • ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰
مرگ ۳۵ نفر بر اثر کرونا در فارس طی ۲۴ ساعت گذشته

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۳۵ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس جان خود را از دست دادند.

دکتر عبدالرسول همتی یکشنبه ۱۹ اردیبهشت در اعلام آخرین آمار همه گیری کرونا در فارس، ضمن ابراز تاسف از جان باختن ۳۵ بیمار طی ۲۴ ساعت گذشته در این استان، گفت: جمع کل جان باختگان بیماری کرونا در فارس به ۴۲۳۸ نفر رسیده است.

به گزارش ایسنا به نقل از علوم پزشکی شیراز، همتی گفت: از جمع کل ۲۶۳ هزار و ۳۲۰ بیمار شناسایی شده در استان فارس، خوشبختانه ۲۳۷ هزار نفر از ابتدای این همه گیری تاکنون بهبود پیدا کرده‌اند.

همتی شمار بیماران مبتلا به کرونا یا دارای علائم مشکوک بستری در بیمارستان‌های استان فارس را تا صبح امروز ۱۹۴۹ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: تعداد ۲۸۶ نفر از این افراد، به دلیل وضعیت وخیم جسمی، در آی سی یو بستری هستند و خدمات ویژه دریافت می‌کنند.

انجام حدود ۱ میلیون آزمایش کرونا در فارس

معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه فارس در انجام تست کرونا، پیشرو است، گفت: از ابتدای شیوع این همه گیری تاکنون از ۹۵۵ هزار و ۵۶۸ تست کرونا گرفته شده است که ۸۵۸ هزار و ۵۴۳ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی و در آزمایشگاه های استان و ۱۴ هزار و ۳۹ مورد هم تست سریع در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی را شامل می‌شود.

او با اشاره به راه اندازی سامانه salamat.gov.ir  از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اضافه کرد: واکسن های اختصاص یافته به استان فارس با تلاش کارکنان حوزه بهداشت دانشگاه و بر اساس برنامه ریزی و اولویت بندی مشخص شده، به گروه های هدف تزریق می شود.

معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به اینکه با پایان فاز نخست واکسیناسیون، اکنون فاز دوم واکسیناسیون کرونا برای گروه های سنی آغاز شده است، گفت: در حال حاضر اولویت واکسیناسیون با گروه سنی ۸۰ سال به بالا است.

همتی گفت: گروه های سنی پایین تر، در فازهای بعدی شامل دریافت واکسن می شوند؛ بنابراین در حال حاضر تنها افراد ۸۰ سال به بالا پس از ثبت نام در سامانه، به پایگاه های واکسیناسیون ثابت و خودرویی مراجعه و واکسن دریافت کنند.

معاون علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: واکسیناسیون کرونا به ترتیب اولویت برای گروه های هدف انجام می شود، بنابراین افرادی که در گروه سنی بالای ۸۰ سال نیستند، برای دریافت واکسن مراجعه نکنند تا از ازدحام در محل های واکسیناسیون جلوگیری شود.

برچسب ها

دیدگاه