5

۷۲ میلیون نفر در۲۶ استان ایران در وضعیت قرمز و هشدار کرونایی قرار دارند

  • ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۳
۷۲ میلیون نفر در۲۶ استان ایران در وضعیت قرمز و هشدار کرونایی قرار دارند

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت می‌گوید ۱۵ استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و ۱۱ استان دیگر در وضعیت هشدار هستند.

حریرچی چهارشنبه شب ۸ مرداد در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اوضاع بغرنج شیوع بیماری کرونا در ایران اظهار داشت: «در حال حاضر ۲۶ استان کشور یعنی جمعیتی بیش از ۷۲ میلیون نفر در وضعیت قرمز و هشدار هستند.»

این معاون وزیر بهداشت همچنین در ادامه تاکید کرد ۵ استان نیز وضعیت زرد دارند که حدود ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از شهروندان ایرانی در آن مناطق زندگی می‌کنند.

استان‌هایی که در وضعیت قرمز جای دارند

طبق اعلام وزارت بهداشت ایران استان‌های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان ۱۱ استانی هستند که در وضعیت قرمز گزارش شده‌اند.

استان‌هایی که در آنها وضعیت هشدار اعلام شده است

همچنین مسئولان وزارت بهداشت ایران می‌گویند تا روز ۸ مرداد،استان‌های آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم نیز در وضعیت هشدار به سر می‌برند.

این وضعیت در حالی است که تعداد جان‌باختگان در اثر ویروس کرونا در ایران رشد نگران‌کننده‌ای دارد. طبق اعلام آمار رسمی وزارت بهداشت در ۲۴ ساعت گذشته با فوت ۱۹۶ نفر دیگر، مجموع شمار جان‌باختگان ناشی از این بیماری در ایران به ۱۶ هزار و ۳۴۳ نفر رسید.

به گفته سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، ۴۰۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و در بخش آی‌سی‌یو بستری و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

برچسب ها