تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021
6

کرونا در فارس؛ ابتلای ۲۶۳۷ نفر و جان‌باختن ۶۷ تن

  • ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
کرونا در فارس؛ ابتلای ۲۶۳۷ نفر و جان‌باختن ۶۷ تن

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به بررسی هزار و ۴۴۱ نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیصی کروناویروس استان، گفت: از این تعداد، ۱۲۳ مورد مثبت اعلام شده است.

دکتر عبدالرسول همتی گفت: با افزوده شدن این تعداد، آمار مبتلایان به کروناویروس در فارس، به دو هزار و ۶۳۷ نفر رسید و متاسفانه در روز گذشته تاکنون، یک نفر از مبتلایان جان خود را از دست داد.

شمار جان‌باختگان کرونا در فارس تاکنون به ۶۷ نفر رسیده.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه تاکنون ۶۲۱ نفر از مبتلایان با بهبودی کامل از مراکز درمانی ترخیص شده اند، ادامه داد: هزار و ۳۸۱ نفر نیز به دلیل شرایط مساعد جسمی، در قرنطینه خانگی بوده اند و همکاران ما سلامت آنان را پیگیری می‌کنند.

دکتر همتی با اشاره به بازگشایی مشاغل و اصناف، از نظارت گسترده بر رعایت بهداشت، با حضور بازرسان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سازمان بازرسی، تعزیرات و نمایندگان اصناف خبر داد.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: این بازگشایی منوط به نام نویسی مشاغل و اصناف در سامانه وزارت بهداشت بوده و افراد ضمن درج اطلاعات خود، دستورالعمل‌های لازم در خصوص رعایت بهداشت شاغلان خود و مشتریان را دریافت کرده اند.

او همچنین از تمدید مهلت نام نویسی در سامانه اصناف و صنایع، تا ساعت ۲۴ روز جمعه، پنجم اردیبهشت خبر داد و از عموم مردم نیز خواست تا در صورت نیاز ضروری به خروج از منزل، موازین بهداشتی لازم را رعایت کنند.

برچسب ها