11

تعداد مبتلایان به کرونا در فارس به ۹۵ نفر رسید

  • 17 اسفند 1398 - 19:26
تعداد مبتلایان به کرونا در فارس به ۹۵ نفر رسید

سخنگو و معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که با اضافه شدن ١۴ مورد قطعی جدید ابتلا به کووید_۱۹ در فارس، شمار مبتلایان در این استان تا روز هفدهم اسفندماه به ٩۵ مورد رسیده است.

عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با ایسنا، عنوان کرد: علاوه بر شیراز، لار، نی‌ریز، خرمبید، فسا، استهبان، کازرون، کوار، قیر و کارزین و مرودشت که تا پیش از این مواردی مبنی بر کروناویروس مثبت در آنها مشاهده شده، شهرستان‌های داراب و ارسنجان نیز به مجموع این شهرستان‌ها اضافه شد.

او افزود: هم اکنون ۵۷درصد از مبتلایان در بیمارستان بستری هستند و ۳۸درصد از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و ۵درصد نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

سخنگو و معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: از مجموع مبتلایان قطعی در فارس از ابتدا تاکنون متاسفانه دو نفر که هر دو زن و یکی مربوط به شیراز و دیگری نی‌ریز بودند، جان خود را از دست دادند.

همتی ادامه داد: ۸۰ درصد از مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ مربوط به شیراز و ۲۰درصد مابقی موارد مربوط به شهرستانهای استان فارس است.

او عنوان کرد: حال عمومی همه افراد مشکوک و مبتلایان قطعی مطلوب است و در حال حاضر علاوه با احتساب بیماران قطعی مثبت، حدود ۱۳۰ نفر در بیمارستان علی‌اصغر شیراز بستری هستند.

سخنگوی علوم پزشکی شیراز همچنین ضمن تاکید مجدد بر اهمیت رعایت اصول بهداشتی، از عموم مردم فارس خواست ضمن پرهیز از توجه به شایعات، اخبار و اطلاعات موردنیاز خود را از وبگاه اختصاصی بیماری کووید۱۹ به نشانی اینترنتی https://corona.sums.ac.ir دریافت کنند.

برچسب ها

دیدگاه