7

شهردار شیراز: ۴۰۰ خانه در خطر سیل محله سعدی باید تملک شود

  • ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
شهردار شیراز: ۴۰۰ خانه در خطر سیل محله سعدی باید تملک شود

شهردار شیراز گفت: باید حدود ۴۰۰ منزل مسکونی واقع در حریم و مسیل رودخانه در محله سعدی این شهر تملک و جابجا شود.

حیدر اسکندرپور روز سه شنبه در آیین تجلیل از گروه‌های مردمی خدمات‌رسان در حادثه سیل محله سعدی افزود: به منظور تسریع در روند بازآفرینی، حکم مدیر بازآفرینی شهرک سعدی ابلاغ شده است تا با همکاری سایر نهادهای متولی این فرآیند هر چه زودتر آغاز شود.

وی ضمن اشاره به لزوم جابجایی منازل واقع در حریم و مسیل رودخانه در محله سعدی شیراز، اضافه کرد: در قالب اجرای طرح بهسازی و بازآفرینی شهرک سعدی تلاش داریم تا با اجرای زیرساخت ها، این شهرک در مقابل سیل ایمن شود، بدین منظور لازم است حدود ۴۰۰ منزل مسکونی واقع در حریم و مسیل رودخانه تملک و جابجا شود.

شهردار شیراز با بیان اینکه ضروری است برای مقابله با اتفاقات،برنامه ریزی های لازم انجام شود،گفت: در این راستا مشاورین مطالعات مربوط به محله سعدی و دروازه قرآن را انجام داده اند و طبق این مطالعات عرض کانال اصلی باید تغییر پیدا کند و به اندازه پیشین خود بازگردد.

اسکندرپور با اشاره به پیشینه شهرک سیل و وقوع سیل در این محله طی سال های مختلف گفت: تعداد زیادی از خانه‌های این محله بدون مجوز شهرداری و در حریم رودخانه ساخته شده و مسائل فنی و شهرسازی در آن رعایت نشده است.

وی افزود: برای یاری رساندن به مردم در مواقع وقوع حادثه باید با الگو قرار دادن هشت سال دفاع مقدس و به دور از خط کشی های قومی، سیاسی، مذهبی و … یاری رسان یکدیگر باشیم، در این حادثه نیز شهرداری، گروه های مردمی، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و سایر دستگاه ها در کنار یکدیگر خدمت رسانی کردند.

شهردار شیراز ادامه داد: در حادثه سیل محله سعدی دستگاه های مختلف و مردم به ویژه جوانان و ساکنین این محله در کنار یکدیگر خدمت رسانی کردند و برگزاری این آیین قدردانی به منظور تقویت رسم مبارک و پاسداشت سنت کنار یکدیگر بودن در مواقع سختی و دشواری است.

اسکندرپور خطاب به معتمدین و بزرگان شهرک سعدی گفت: مردم محله سعدی کار بزرگی انجام دادند و از همراهی و همدلی که با یکدیگر داشتند، سپاسگزارم.

وی ضمن تشریح چگونگی وقوع سیل دروازه قرآن و محله سعدی افزود: در روزهای ابتدایی وقوع سیل کلیه نیروهای شهرداری اعم از مدیران و شهرداران مناطق، پاکبانان، آتش نشانان و … شبانه روزی خدمت رسانی کردند اما برخی مدیران دستگاه ها به حضوری کوتاه و گرفتن فیلم و عکس از آن حضور بسنده کردند.

سیل پنجم فروردین ماه دروازه قرآن شیراز جان ۲۱ نفر را گرفت، افزون بر یکصد نفر را مصدوم کرد و موجب انباشته شدن ۳۰۰ خودرو بر روی یکدیگر و خسارات مالی بسیار شد.

سیل ششم فروردین ماه شیراز نیز باعث خسارت هایی به منازل شهروندان در برخی مناطق این شهر شد که در این میان، وضعیت محله سعدی وخیم تر از سایر نقاط بود.

برچسب ها

دیدگاه