4

تجمعات اعتراضی علیه طرح تقسیم کازرون فارس

  • ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۵
تجمعات اعتراضی علیه طرح تقسیم کازرون فارس

شهرستان کازرون برای چندمین مرتبه در ماه‌های اخیر شاهد برپایی تجمعی اعتراضی درباره طرح تقسیم این شهرستان بود. بازار کازرون تعطیل شد و زنان و مردان این شهرستان در طیف‌ها و گروه‌های مختلف اجتماعی با تجمع در میدان مرکزی این شهر، خواستار جلوگیری از تقسیم کازرون شدند.

به گزارش روزنامه شرق، معترضان در این تجمع که بالغ بر پنج هزار نفر بودند، با سر‌دادن شعارهایی ضمن بیان انتقادهایی درباره عملکرد نماینده شهرستان کازرون در مجلس شورای اسلامی، خواستار حفظ یکپارچگی این شهرستان شدند. انتقاد‌ها از این نماینده مجلس حتی تا آنجا پیش رفته که اهالی کازرون با ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، خواستار این شدند که علی لاریجانی به صورت نیابتی نمایندگی کازرون در مجلس را بپذیرد.

هم‌زمان با برگزاری این تجمع، خطیب جمعه کازرون و فرماندار شهرستان با حضور در بین معترضان، در اظهاراتی جداگانه به معترضان حاضر در میدان مرکزی شهر کازرون اطمینان دادند تا حصول نتیجه پیگیری‌های لازم را انجام خواهند داد.

استوار میمندی، فرماندار کازرون در‌این‌باره با اظهار اینکه مراتب اعتراض را از طریق استاندار فارس به معاون اول ریاست‌جمهوری منتقل کرده، خواستار حفظ آرامش مردم شد و این اطمینان را داد که دولت کار کار‌شناسی که در ‌‌نهایت رضایت عمومی جامعه را در بر داشته باشد، در دستور کار خود قرار داده است.

گزارش‌ها حاکی از این است که امروز نیز تجمعی مشابه در کازرون برگزار شده که به تنش و درگیری کشیده شده.

طرح تقسیم کازرون چیست؟
طرح تقسیم شهرستان کازرون، طرحی بود که در دو سال گذشته و در سکوت خبری از سوی نماینده کازرون در مجلس شورای اسلامی دنبال می‌شد. براساس این طرح قرار بود دو بخش از این شهرستان شامل بخش‌های «قائمیه» و «کوهمره نودان» که یکی از آن‌ها زادگاه نماینده مجلس است، از کازرون جدا شود و تشکیل شهرستانی جدید را بدهند. با رسانه‌ای‌شدن این موضوع در سطح شهرستان و طرح آن در حوزه عمومی جامعه، موجی از انتقاد‌ها درباره روند و جزئیات طرح یادشده به راه افتاد. اکنون همه نگاه‌ها به سمت دولت و دفتر تقسیمات کشوری خیره شده است.

روزنامه شرق در این خصوص نوشت: اینکه آیا دولت خواهد توانست با تدبیر، امید را به مردم شهرستانی بازگرداند که در دو مرحله انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر، رأی قاطع خود را به گفتمان دولت تدبیر و امید دادند، پرسشی است که بیش‌از‌همه اهالی شهرستان کازرون منتظر دریافت آن هستند.

برچسب ها

دیدگاه