10

تذکر کتبی به دولت به‌خاطر پارازیت‌ها در شیراز

  • ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
تذکر کتبی به دولت به‌خاطر پارازیت‌ها در شیراز

علی اکبری، نماینده مردم شیراز در مجلس در تذکری کتبی به دولت گفت: نباید سلامت و بهداشت مردم با وجود امواج پارازیت در سطح شیراز به خطر بیفتد.

آقای اکبری افزود: به عنوان نماینده مردم  شیراز شخصاً از طریق هیات رییسه مجلس نسبت به پیگیری موضوع امواج پارازیت ها و مساله سلامت و بهداشت مردم در کلان شهر شیراز به دولت تذکر کتبی دادم و از مرکز پژوهش های مجلس خواستم که مساله پارازیت ها را به صورت تخصصی مورد مطالعه و تحقیق قرار دهند و نتیجه را به نمایندگان اعلام کنند.

او در پاسخ به این سوال که آیا ارتباطی بین شیوع سردردها در میان مردم شیراز با پدیده امواج پارازیت ها وجود دارد، گفت: تحقیق در مورد این مساله به مرکز پژوهش های مجلس سپرده شده است و به محض دریافت اطلاعاتی در این مورد اطلاع رسانی خواهیم کرد.

این نماینده شیراز پیش‌تر دستگاه‌های نظامی و انتظامی را عامل ارسال پارازیت‌ها اعلام کرده بود.

رضا ملک‌زاده، معاون وزیر بهداشت اردیبهشت امسال گفت پارازیت‌های ماهواره‌ای در ایران، می‌تواند موجب عوارض جانبی زیادی، از جمله سقط جنین و تولد نوزادان ناقص شود.

معاون وزیر بهداشت روز سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت گفت وزارت بهداشت مضر بودن امواج پارازیت را اعلام کرده و خواهان قطع آن شده است.

آقای ملک‌‎زاده از تشکیل کمیته‌ای از سوی وزارت بهداشت برای قطع پارازیت‌ها خبر داد و خواستار آن شد که دستگاه‌های تولید‌کننده پارازیت با وزارت بهداشت در این باره همکاری کنند.

او توضیح داد در ایران پارازیت‌ها از زمین پخش می‌‍شوند و این نوع از امواج پارازیت خطرناک‌ترین نوع آنها هستند.

ارسال پارازیت بر روی ماهواره‌ها در ایران، با هدف جلوگیری از دریافت برخی شبکه‌ها از اوایل دهه ۸۰ آغاز و در سال ۸۸ به دنبال اعتراض‌های گسترده مردم به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری به اوج خود رسید و همچنان ادامه دارد.

شماری از کارشناسان می‌گویند پارازیت‌ها می‌توانند باعث بروز سرطان و ناباروری شوند.

برچسب ها