7

مسابقات ورزش‌های بومی و محلی زنان در شیراز برگزار می‌شود

  • ۰۹ آذر ۱۳۹۶ - ۷:۳۷
مسابقات ورزش‌های بومی و محلی زنان در شیراز برگزار می‌شود

چهارمین جشنواره و دومین دوره مسابقات ورزش‌های بومی و محلی زنان ۱۳ آذر در شیراز برگزار می‌شود.

سید عباس آتش زمزم، سرپرست معاونت فرهنگی و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: با توجه ضرورت حفظ فرهنگ، آیین و آداب و رسوم محلی مردم شیراز شهرداری شیراز با همکاری اداره ورزش و جوانان، هیأت ورزش‌های بومی و محلی و آموزش و پرورش عشایری فارس اقدام به برگزاری چهارمین جشنواره و دومین دوره مسابقات ورزش‌های بومی و محلی بانوان خواهد کرد.

سید عباس آتش زمزم با اشاره به اینکه این مسابقات در ۴ رشته هشت خانه، یک قل دو قل، دال پلان و هفت سنگ مهارتی برگزار خواهد شد گفت: بانوان شیرازی علاقمند به شرکت در این مسابقات می‌توانند با حضور در سالن‌های ورزش شهرداری شیراز در این مسابقات ثبت نام کنند.

سرپرست معاونت فرهنگی و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز افزود: در این جشنواره علاوه بر مسابقه ورزش‌های بومی و محلی بانوان به ابعاد دیگر هویت فرهنگی سنتی نیز همچون غذاهای محلی، ساز محلی، بازی‌های محلی، صنایع دستی و لباس محلی توجه شده است و در این جشنواره بخش ویژه‌ای به این موضوعات اختصاص یافته است.

آتش زمزم گفت: این جشنواره و مسابقه دوشنبه ۱۳ آذر ماه از ساعت ۸ صبح در مجموعه ورزشی شهید آیت الله دستغیب شیراز واقع در دروازه کازرون برپا خواهد شد که از بانوان شیرازی برای شرکت در این جشنواره دعوت به عمل می‌آید.

برچسب ها