2

صادرات بالغ بر یک میلیون دلار انجیر از فارس

  • ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵
صادرات بالغ بر یک میلیون دلار انجیر از فارس

مدیر توسعه بازرگانی استان فارس، یکی از ظرفیت‌های مهم بخش کشاورزی این استان را، محصول انجیر دانست و اعلام کرد که امسال بالغ بر یک میلیون دلار، انجیر از این استان صادر شده است.

صمدرنجبری یکشنبه ۲۳ آبان در جمع خبرنگاران گفت: امسال ۳۴۸ تن انجیر خشک به ارزش یک میلیون و ۴۴ هزار دلار از گمرکات استان فارس به خارج از کشور صادر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲.۵ برابر شده است.

رنجبری خاطرنشان کرد که محصول انجیر استان فارس عمدتا به کشورهای جنوب شرق آسیا صادر می‌شود و در نیمه اول امسال، سنگاپور، مقصد صادرات انجیر فارس بود.

رنجبری اظهار کرد: میزان صادرات ملی و در سطح کشور این محصول در سال گذشته، ۱۴۳۰۰ تن به ارزش ۴۳ میلیون دلار بود و عمده محصول صادراتی متعلق به استان فارس می باشد که از سایر گمرکات کشور صادر می‌شود.

او با بیان اینکه ۴۰ درصد از کل انجیر کشور در فارس تولید می شود، خاطرنشان کرد: میزان تولید انجیر در این استان ، بالغ بر ۳۸ هزار تن است که به لحاظ رتبه تولیدی، مقام نخست کشوری را دارد. 

مدیر توسعه بازرگانی استان فارس خاطرنشان کرد: میزان تولید انجیر در سطح کشور، ۹۶ هزار تن و سطح زیرکشت آن نیز بالغ بر ۶۰ هزار هکتار است.

برچسب ها

دیدگاه