1

شیراز پتانسیل تبدیل به پایگاه صنعتی ایران‌خودرو را دارد

  • ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳
شیراز پتانسیل تبدیل به پایگاه صنعتی ایران‌خودرو را دارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به موقعیت جغرافیایی این استان و ظرفیت‌های صنعتی موجود در آن، تاکید کرد که شیراز به واسطه مزیت‌های متعدد، پتانسیل تبدیل به پایگاه صنعتی ایرانخودرو در جنوب کشور را دارد.

حمیدرضا ایزدی یکشنبه ۲۱ شهریور در چهارصد و هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس که در محل شرکت ایرانخودرو شیراز برگزار شد، گفت: شیراز به واسطه برخورداری از امکانات بالقوه و بالفعل، زیرساخت‌های مناسب در حوزه تولید و تامین قطعات و قالبسازی و موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به بنادر جنوبی، می‌تواند به یکی از پایگاه‌های صنعتی ایرانخودرو در جنوب کشور باشد.

ایزدی گفت: خط تولید و مونتاژ خودروی پژو پارس و تی یو فایو مستقر در شیراز ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰۰۰ دستگاه خودرو را دارد و اکنون روزانه ۱۰۰ دستگاه از این خودروها را مونتاژ و تولید می‌کند.

رئیس سازمان صمت استان فارس یادآور شد که شرکت ایرانخودروی مستقر در شیراز، برای ۲۰۰ نفر نیروی انسانی به شکل مستقیم اشتغالزایی کرده است.

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید فارس، با اعلام اینکه یکی ازمهمترین برنامه‌ها برای رفع موانع تولید و کمک به واحدهای تولیدی، برگزاری جلسات کارگروه در محل کارخانه و کارگاه‌های شرکت‌های تولیدی و صنعتی است.

ایزدی در حاشیه این جلسه نیز یادآور شد که در این جلسه موضوع طرح توسعه کارخانه ایران خودروی شیراز و رفع کمبود تامین فطعات در راستای توسعه فعالیت‌های اقتصادی و افزایش اشتغال مطرح و مدیران و کارشناسان استانی دیدگاه و نظرات خود را در خصوص رفع موانع تولید در این مجموعه بیان کردند.

به گزارش ایسنا، جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس صبح یکشنبه ۲۱ شهریور و به ریاست استاندار در محل خط مونتاژ شرکت ایرانخودرو در شیراز برگزار شد.

برچسب ها

دیدگاه