5

آغاز جشنواره موسیقی اقوام ایرانی در شیراز

  • ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
آغاز جشنواره موسیقی اقوام ایرانی در شیراز

نخستین جشنواره موسیقی اقوام ایرانی آوای مهر یازدهم آذر در شیراز آغاز شد و تا پانزدهم آذر نود و هشت در تالار حافظ شیراز برگزار می‌شود.

این جشنواره غیررقابتی است و گروه‌های از استان های آذربایجان، خوزستان، لرستان، کردستان، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، مازندران، گیلان، خراسان، بوشهر، گلستان و فارس در آن به اجرای موسیقی نواحی خود می‌پردازند.

هدف از این جشنواره “آشنایی با موسیقی اقوام، سنت‌های قومی و منطقه‌ای و ایجاد همبستگی” اعلام شده.

گروه‌های موسیقی در ۵ روز برگزاری جشنواره از ساعت ۱۸ تا ۲۰ و ۲۱ تا ۲۳ به اجرای موسیقی می‌پردازند.

بر این اساس در روز یازدهم آذرماه به عنوان نخستین روز جشنواره برخی گروه ها به اجرای برنامه پرداختند.

روز دوازدهم آذرماه در سانس اول (۱۸تا ۲۰) گروه های “باران” از استان کردستان، “گلداز” از استان سیستان و بلوچستان و “کایر” از استان مازندران در سانس اول اجرای برنامه دارند. در سانس دوم همین روز نیز گروه های “داوود” از شیراز، “شبدیز” از استان بوشهر و “ژولیان” از استان خراسان هنر خویش را در معرض دید علاقمندان قرار می دهند.

در سومین روز جشنواره (سیزدهم آذرماه) در سانس اول گروه های “گلداز” سیستان و بلوچستان، “عاشیقلار” از استان آذربایجان و “میسان” از استان خوزستان اجرا خواهند داشت. در سانس دوم همین روز گروه های “چاغا” از استان گلستان (شهر ترکمن)، “سرنا” از استان لرستان و “دیلمان” از استان گیلان به اجرا می پردازند.

روز چهارم جشنواره – چهاردهم آذرماه – در سانس اول گروه های “باران” از استان کردستان، “کایر” از استان مازندران و “سرنا” از استان لرستان و در سانس دوم همین روز نیز گروه های “گهر” از استان چهار محال و بختیاری، “شبدیز” از استان بوشهر و “دیلمان” از استان گیلان اجرا خواهند داشت.

در آخرین روز این جشنواره نیز به عنوان آیین پایانی، موسیقی تلفیقی توسط برخی گروه ها اجرا خواهد شد.

بلیط:
۰۹۱۷۸۱۸۱۹۷۴

www.avatic.ir

برچسب ها