0

برای اولین‌بار در تاریخ آمریکا؛ بایدن تمام اعضای تیم ارتباطات کاخ سفید را از میان زنان انتخاب کرد

  • ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱
برای اولین‌بار در تاریخ آمریکا؛ بایدن تمام اعضای تیم ارتباطات کاخ سفید را از میان زنان انتخاب کرد

جو بایدن، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده در ادامۀ اعلام تدریجی انتصابات خود برای دولت جدید، ترکیب تیم آیندۀ ارتباطات کاخ سفید را معرفی کرد و برای اولین‌بار در تاریخ آمریکا، تمام اعضای این تیم را از میان زنان انتخاب کرد.

به گزارش یورو نیوز، در میان افرادی که برای این پست انتخاب شده‌اند نام جین ساکی نیز دیده می‌شود که به عنوان سخنگوی کاخ سفید فعالیت خواهد کرد. خانم ساکی ۴۱ ساله که دو فرزند دارد، پیش از این در دولت باراک اوباما نیز از سخنگویان کاخ سفید همچنین سخنگوی پیشین وزارت خارجه این کشور بوده است.

جین ساکی در واکنش به این انتصاب در پیامی توییتری اعلام کرد: «کار کردن دوباره با جو بایدن برای من یک افتخار است؛ مردی که پیش از این در دولت اوباما‌-بایدن نیز برای او کار کرده‌ام؛ زمانی که به پیشرفتهای اقتصادی کمک می‌کرد، روابطمان را با شرکایمان بازسازی می‌کرد و همدلی و انسانیت را با خود به تقریبا به همه جلساتی که من نیز حضور داشتم می‌آورد.»

جو بایدن در بیانیه‌ای اعضای این تیم را افرادی «متخصص» در امور ارتباطات معرفی کرده که دارای «شرایط و تجربه» کافی برای این شغل هستند و «دیدگاه‌های متنوعی» را با خود برای کار به ارمغان می‌آورند و خود را «متعهد» به بازسازی کشور می‌دانند.

علاوه بر جین ساکی، شش زن دیگر عبارتند از: کیت بدینگفیلد، سخنگوی ستاد انتخاباتی‌ دموکرات‌ها در انتخابات اخیر که در پست مدیر ارتباطات کاخ سفید قرار خواهد گرفت. او در زمانی که جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا بود به عنوان مدیر ارتباطات بایدن فعالیت می‌کرد.

پیلی توبار نیز معاون مدیر ارتباطات کاخ سفید خواهد شد.

اشلی اتین، مدیر ارتباطات کامالا هریس و سیمونه سندرز، مشاور و سخنگوی معاون رئیس جمهور خواهد شد.

کارینه ژان پیر، معاون مطبوعاتی کاخ سفید می‌شود و الیزابت الکساندر نیز مدیر ارتباطات بانوی اول آینده آمریکا یعنی جیل بایدن خواهد بود.

این انتصابات برای رسمی شدن نیاز به تأیید سنا ندارند.

برچسب ها