2

معاون شهرداری: سفر با دوچرخه در شیراز افزایش داشته است

  • ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۸:۴۹
معاون شهرداری: سفر با دوچرخه در شیراز افزایش داشته است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اعلام کرد که با باز شدن پای دوچرخه‌های اشتراکی و در ایام شیوع بیماری کرونا، میزان سفر شهروندان شیرازی با دوچرخه، افزایش یافته است.

مسعود طهماسبی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به افزایش تعداد کاربران دوچرخه‌های اشتراکی به ۷۲ هزار نفر طی چند ماه گذشته، گفت: تعداد سفرهای انجام شده با دوچرخه در روز به ۴۶ هزار سفر افزایش یافته است.

معاون شهرداری شیراز خاطرنشان کرد که برای درک بهتر این اعداد، میزان استفاده شهروندان شیرازی از دوچرخه‌های اشتراکی در یک روز، معادل استفاده از ۱۰۰۰ تاکسی است.

او با بیان اینکه تحولات مطلوبی در حوزه گسترش زیرساخت‌ها و ناوگان حمل و نقل در سطح کلانهشر شیرار رقم خورده است، افزود: طی سال‌های اخیر ۱۸۵ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه شده و مذاکراتی برای خرید اتوبوس‌های جدید نیز در دستور کار قرار گرفته است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته ۲۰ ایستگاه مترو در قالب خط یک قطارشهری شیراز احداث شده و عملیات احداث خط دو با طول ۱۵ کیلومتر از میانرود تا میدان آزادی نیز در دست اجراست و عملیات ریل گزاری آن تا ۱۰ کیلومتر نیز انجام شده است.

طهماسبی همچنین از عملیات عمرانی خط سه قطار شهری شیراز از سمت شهرک گلستان خبر داد و گفت: علی‌رغم تحریم‌ها و کمبود منابع مالی اما خوشبختانه اقدامات مطلوب عمرانی بدون وقفه در این کلانشهر تداوم یافته است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز همچنین از افزایش دو برابری مسیر دوچرخه سواری در آینده‌ای نزدیک در شیراز خبر داد و گفت: اکنون ۳۰۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری داریم.

برچسب ها

دیدگاه