4

جوان رهایی‌یافته از قصاص زندگی خود را صرف حفاظت از محیط زیست می‌کند

  • ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۸:۰۱
جوان رهایی‌یافته از قصاص زندگی خود را صرف حفاظت از محیط زیست می‌کند

 فرزاد هاشمی فرزند محیط بان استان فارس ، که در جریان یک درگیری محکوم به قصاص شده بود با گذشت و مهربانی اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت و در جمع دوستداران محیط زیست متعهد شد زندگی خود را صرف حفاظت از محیط زیست کند.

به گزارش ایرنا ، این جوان ۲۷ ساله با پادرمیانی و حمایت نهادهای زیست محیطی و نیکوکاری ، از بند اعدام نجات یافت.

این جوان محکوم به قصاص که در سن ۲۰ سالگی ناخواسته مرتکب این جرم شده بود پس از هفت سال و در سن ۲۷ سالگی از چوبه دار رهایی یافت.

فرزاد هاشمی عصر شنبه در جمع دوستداران محیط زیست در یک بوستان شهری شیراز  با خود عهد بست  که زندگی خود را صرف حفاظت از محیط زیست و حمایت از حیات وحش کند. 

بهمن ایزدی فعال عرصه محیط زیست در این مراسم ضمن ستودن عمل انسان دوستانه خانواده ” اردشیر زیبایی ” که با مهربانی و بزرگ‌منشی از اجرای حکم قصاص فرزاد هاشمی گذشتند و  او  را بخشیدند کار زیبای خانواده زیبایی را الگوی مهر ، عطوفت و بخشندگی نامید.

ایزدی در ادامه از فرزاد هاشمی خواست تا هرگز مردانگی و بزرگواری و گذشت خانواده متوفی را فراموش نکند و همچنان که عهد کرده است ، عمر خویش را در راه خدمت به خلق و حراست از طبیعت و تنوع زیستی و ترویج مهر و محبت بگذراند. 

رییس هیات مدیره کانون سبز فارس و گنجه‌ پشتیبان زیست‌ بوم ایران  در ادامه  با سپاسگزاری از مردم و جانبداران محیط زیست اظهار داشت: امیدوارم  پس از آزادی و خلاصی از اعدام که در واقع تولد دوباره محسوب می شود این جوان با تاسی از حمایت انسان دوستانه مردم ، عمر سودمند تری داشته باشد و پویاتر، باوقار تر و موثر تر به زندگی ادامه دهد و به انجام کارهای  نیک و نجات سایر موجودات بپردازد.

برچسب ها

دیدگاه