2

چراغ‌های برخی معابر شیراز در “ساعت زمین” خاموش می‌شوند

  • ۰۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۳
چراغ‌های برخی معابر شیراز در “ساعت زمین” خاموش می‌شوند

شیراز با خاموش کردن چراغ‌ها بعضی معابر و تقاطع‌ها، به پویش جهانی ساعت زمین، سلام کرده و به آن خواهد پیوست.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز شنبه ۷ فروردین به خبرنگاران گفت: همراه با پویش جهانی ساعت زمین، نورپردازی تقاطع “شهدای معلم” به عنوان یکی از معابر مهم شهری در شیراز، ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه امشب، خاموش خواهد شد.

حمید جورکش، خاموشی یک ساعته نورپردازی تقاطع “شهدای معلم” شهر شیراز را اقدامی در راستای حمایت از پویش جهانی ساعت زمین، اعلام و از شهروندان دعوت کرد که با خاموش کردن وسایل الکترونیکی و لامپ‌های اضافه، بین ساعت‌های ۲۰ و ۳۰ دقیقه تا ۲۱ و ۳۰ دقیقه شامگاه شنبه ۷ فروردین، با این پویش همراه شده و از آن حمایت کنند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز پیشنهاد داد که شهروندان علاوه بر مشارکت در این حرکت نمادین، با اقدامات خلاقانه همچون استفاده از ظرفیت‌های شبکه‌های اجتماعی و بهره برداری از محتواهای موجود در رسانه‌های مرتبط با پویش ساعت زمین (Earth Hour) نسبت به اطلاع رسانی و آگاه سازی شهروندان و سایر هموطنان اقدام کنند.

جورکش در خصوص رویداد ساعت زمین بیان کرد: این رویداد یک برنامه خاموشی نمادین و یکی از بزرگترین پویش‌های مردمی جهان در حوزه محیط زیست است که نخستین بار در سال ۲۰۰۷ توسط سازمان مردم نهاد بین المللی صندوق جهانی طبیعت در سیدنی انجام شد و پس از آن هر سال در آخرین شنبه ماه مارس برگزار می‌شود.

این مقام مسئول در شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: هدف این پویش توجه و آگاه سازی مردم جهان نسبت به پیامدهای مصرف بی رویه انرژی و تاثیر آن بر محیط زیست است.

برچسب ها