تاریخ : سه شنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۹ 13 جماد ثاني 1442 Tuesday, 26 January , 2021
0

تعطیلی ۳ مرکز دندانپزشکی در شیراز

  • ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۵۰
تعطیلی ۳ مرکز دندانپزشکی در شیراز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد که سه مرکز دندانپزشکی متخلف و غیر مجاز در شیراز تعطیل شده است.

دکتر علی اکبری اظهار کرد: در پی اعلام شکایت به کارشناسان اداره نظارت بر دندانپزشکی و کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی مبنی بر فعالیت تعدادی از متخلفان و فعالان غیر مجاز در زمینه دندانپزشکی، موضوع تحت بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از علوم پزشکی شیراز، اکبری با بیان اینکه اداره دندانپزشکی معاونت درمان دانشگاه متولی نظارت بر امور دندانپزشکی است، افزود: در راستای نظارت مستمر بر مراکز دندانپزشکی طی بازدید مشترک کارشناسان اداره نظارت بر دندانپزشکی و کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی، دو مرکز غیرمجاز ارائه خدمات دندانپزشکی و یک مرکز دندانپزشکی متخلف به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی با دستور مقام قضایی تعطیل شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر اینکه هرگونه فعالیت در امور بهداشتی درمانی مستلزم دریافت مجوز از وزارت بهداشت است، گفت: اقدام به فعالیت غیر مجاز در این زمینه، مداخله در امر پزشکی محسوب شده و برابر قوانین جاری با متخلفان برخورد می‌شود.

اکبری با بیان اینکه لازم است افراد تنها از مراکز دارای مجوز، خدمات موردنیاز خود را دریافت و از مراجعه به مراکز غیرمجاز خودداری کنند، توصیه کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با شماره ۱۸۱۹ مرکز شبانه روزی پایش مراقبتهای درمانی تماس بگیرند.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.