9

تلاش برای افتتاح پروژه‌های عمرانی کلانشهر شیراز در بهمن ۹۸

  • ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
تلاش برای افتتاح پروژه‌های عمرانی کلانشهر شیراز در بهمن ۹۸

شهردار شیراز از تلاش برای افتتاح پروژه چپگرد صدرا، تقاطع مهدیه – امیرکبیر، بزرگراه مهدیه و تقاطع شهید رودکی در بهمن امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در بازدید از پروژه چپگرد صدرا گفت: هم اکنون مراحل اجرای پروژه سرعت قابل قبولی دارد و با برنامه ریزی های انجام شده طی ماه های آتی نیز سرعت اجرای آن افزایش می یابد.

وی با اعلام اینکه تلاش داریم در دهه فجر ۹۸ چپگرد صدرا به بهره برداری برسد، افزود: طول این پروژه ۹۰۰ متر است و بهره برداری از آن موجب روانی ترافیک در محدوده خروجی می شود.

شهردار شیراز بر لزوم افزایش سرعت تکمیل پروژه چپگرد صدرا تاکید کرد و افزود: با بهره برداری از این پروژه شاهد کاهش ترافیک در مسیر خروجی صدرا به سمت شیراز، تردد روان و افزایش ایمنی عبور و مرور شهروندان در این مسیر خواهیم شد.

مهندس اسکندرپور در بازدید از پروژه بزرگراه مهدیه گفت: این پروژه به طول دو هزار و ۲۰۰ متر و عرض ۵۵ متر در اراضی پشت کارخانه سیمان واقع شده و تقاطع مهدیه – امیرکبیر درورودی جنوب غربی شیراز را به تقاطع شهید رودکی در کمربندی متصل می کند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه احداث بزرگراه مهدیه نیازمند حجم بالایی از کار اجرایی همچون ۳۵ هزار متر مربع سنگ ریزی و ۷۰۰ هزار متر مکعب خاکریزی است اما با برنامه ریزی انجام شده تلاش داریم در دهه فجر این پروژه را به بهره برداری برسانیم.

مهندس اسکندرپور خطاب به مهندسین و رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز تاکید کرد: با توجه به در پیش بودن فصل بارندگی باید به گونه ای برای اجرای پروژه مهدیه برنامه ریزی شود که در سه ماه آینده پروژه درصد قابل توجهی پیشرفت داشته باشد.

شهردار شیراز همچنین در بازدید از تقاطع شهید رودکی عنوان کرد: فاز نخست این پروژه همزمان با هفته دولت سال گذشته به بهره برداری رسید و هم اکنون مراحل اجرایی پل دوم و سوم در حال انجام است.

مهندس اسکندرپور با اشاره به ترافیک عبوری خودروهای سبک و سنگین در محور کمربندی افزود: با توجه به وجود این ترافیک، عملیات تکمیل تقاطع شهید رودکی سخت است اما تلاش داریم در دهه فجر پل دو و سه را به بهره برداری برسانیم.

وی از تلاش برای بهره برداری از تقاطع مهدیه – امیرکبیر در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: سرعت اجرای تقاطع مهدیه – امیرکبیر، تقاطع شهید رودکی و بزرگراه مهدیه باید به گونه ای باشد که در دهه فجر شاهد بهره برداری از هر سه پروژه به منظور تکمیل رینگ پیرامونی شیراز باشیم.

همچنین در این بازدید مهندس شکوهیان رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز گفت: تاکنون ۵۰ درصد از عملیات خاکبرداری و کوه بری فاز دو و سه تقاطع شهید رودکی انجام شده است و با برنامه ریزی انجام شده و تجهیز ماشین آلات تا پایان دی ماه عملیات کوه بری این تقاطع به اتمام می رسد.

مهندس شکوهیان ۷۰۰ هزار متر مکعب خاکریزی بزرگراه مهدیه را معادل ۶ هزار کامیون دانست.