تاریخ : یکشنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۹ 3 صفر 1442 Sunday, 20 September , 2020
4

آغاز داوری جشنواره عکس «شیراز امروز»

  • ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
آغاز داوری جشنواره عکس «شیراز امروز»

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز اعلام کرد: فرآیند داوری آثار ارسالی به ششمین دوره ملی و سومین دوره بین‌المللی عکس «شیراز امروز» از سه شنبه ۲۵ تیرماه آغاز و تا جمعه ۲۸ تیرماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، محمدرضا دهقانی با اشاره به تخصص و سوابق علمی داوران جشنواره عکس «شیراز امروز» گفت: «مریم زندی» عکاس برجسته و پیشکسوت عکاسی، «غزاله هدایت» عکاس، مدرس دانشگاه و نویسنده، «کاوه فرزانه» عکاس، نویسنده و مدرس عکاسی، «صیاد نبوی» عکاس، مدرس دانشگاه و منتقد، «محمد ناصری» عکاس و فیلمساز، «علی سامعی» عکاس و داور بین المللی، «افشین آریافر» عکاس و مدرس عکاسی و «مهدی یزدانی» عکاس و مدرس عکاسی از جمله داوران جشنواره ششم هستند.

وی ضمن اشاره به ترکیب داوران ششمین دوره ملی و سومین دوره بین‌المللی عکس «شیراز امروز» گفت: در این دوره دبیرخانه جهت تکریم نظر شرکت کنندگان، داوران خویش را با ترکیبی تقریبا جدید نسبت به دوره های پیشین برگزید تا این رویداد فرهنگی هر ساله با تغییراتی هر چند کوچک موجب تاثیراتی بهتر در فضای هنری و فرهنگی شهر شیراز شود.

محمدرضا دهقانی، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز : فرآیند داوری آثار ارسالی به ششمین دوره ملی و سومین دوره بین‌المللی عکس «شیراز امروز» از سه شنبه ۲۵ تیر آغاز شده و تا جمعه ۲۸ تیر ادامه دارد

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال آثار به ششمین دوره ملی و سومین دوره بین‌المللی عکس «شیراز امروز» ۲۰ تیرماه بود گفت: امسال این جشنواره در چهار بخش «شهروند فرهنگ مدار»، «شب نگاری در فضاهای تعاملی شهر شیراز»، «زیبایی، نشاط و پویایی شهری» و بخش ویژه جایزه میرزا حسن عکاسباشی برگزار شد.

آقای دهقانی درخصوص سقف مجاز تعداد آثار ارسالی توسط عکاسان افزود: هر عکاس می‌توانست حداکثر ۵ اثر در بخش‌‌های اول و دوم به صورت تک عکس ارسال و در بخش سوم تلفن همراه هر عکاس حداکثر ۲۰ عکس را می‌تواند در صفحه اینستاگرام جشنواره بارگزاری کند.

وی یکی از اهداف برگزاری جشنواره عکس «شیراز امروز» را ارتقای فرهنگ شهروندی دانست و افزود: پیشینه عکاسی در شیراز غنی و نام عکاسی در ایران و این شهر با نام خاندان چهره نگار گره خورده است. شهرداری شیراز نیز در راستای ثبت لحظات تاکنون اقدام به برگزاری ۶ دوره جشنواره ملی و بین المللی عکس کرده است.

براساس این گزارش علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی جشنواره به آدرس www.festivals.shiraz.ir مراجعه کنند.

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.