6

درخواست شغل بیشترین تقاضای مردم فارس از رئیس جمهور

  • 19 آبان 1400 - 11:01
درخواست شغل بیشترین تقاضای مردم فارس از رئیس جمهور

استاندار فارس با بیان اینکه درخواست‌های مردمی مربوط به سفر ریاست جمهوری در ۳۰ گروه تقسیم بندی شده است، بیش از ۱۰ هزار مورد از این درخواست‌ها را مربوط به تقاضای اشتغال دانست.

محمدهادی ایمانیه در جلسه بررسی روند پاسخگویی به درخواست‌های مردمی مربوط به سفر ریاست جمهوی به فارس، از مدیران دستگاه ها و نهادهایی که این درخواست‌ها براساس وظایف سازمانی به آنها ارجاع داده شده خواست، برای پاسخگویی به نیازهای مردمی به داشته‌ها و توان درون دستگاهی اکتفا نکرده و با مراجعه به بخش های بالا دستی خود در سطوح ملی امکانات بیشتری جذب کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از استانداری فارس، ایمانیه با بیان اینکه این درخواست‌ها باید با سرعت بیشتری رسیدگی شود و به نتیجه برسد، تاکید کرد که به رغم تنگناهای مالی موجود، راهکارهای مبتنی بر خلاقیت راهگشای مشکلات است.

استاندار فارس، در ادامه خاطرنشان کرد: دستگاه های مختلف باید با به کارگیری چنین خلاقیت هایی توان و ظرفیت موجود برای پاسخگویی به مطالبات مردمی را افزایش دهند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ده هزار مورد از درخواست های مردمی در سفر رییس جمهور تقاضای شغل بوده، اظهار کرد: ایجاد اشتغال موثر با استخدام چند نفر در چند دستگاه اجرایی محقق نخواهد شد؛ بنابراین باید به سمت توجه به رونق تولید، کار آفرینی و احیا بنگاه های اقتصادی غیر فعال حرکت کنیم.

به گفته استاندار فارس درخواست های مردمی از رییس جمهور در سفر اخیر او به استان فارس در ۳۰ گروه دسته بندی شده که شامل کمک مالی برای امرار معاش، اشتغال، وام خود اشتغالی، کمک مالی برای درمان، تبدیل وضعیت شغلی، وام قرض الحسنه واگذاری مسکن بخشی از این درخواست‌هاست.

ایمانیه گفت: پرونده‌های قضایی، مشکلات خانواده شهدا،جانبازان آزادگان و کمک مالی برای جهیزیه، حقوق و تسهیلات مددجویان، وام خرید مسکن، وام مسکن مهر، تحت پوشش قرار گرفتن، وام ودیعه مسکن کمک مالی تحصیلی، موافقت اصولی مجوز یا پروانه تاسیس، طرح اقدام ملی تامین مسکن، وام خرید خودرو، ساخت مسکن روستایی، آزمون استخدامی، واگذاری زمین، انتقال محل خدمت، آبرسانی، کمک مالی برای امور درمانی، اختلافات ملکی، درصد جانبازی، بازنشستگی، وام ساخت مسکن و بازپرداخت وام مسکن سایر موارد درخواست‌های مردمی را شامل می‌شود.

برچسب ها

دیدگاه