1

شمار جان‌باختگان کرونا در فارس از مرز ۲۸۰۰ نفر گذشت

  • ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
شمار جان‌باختگان کرونا در فارس از مرز ۲۸۰۰ نفر گذشت

به گفته عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز شمار جانباختگان ناشی از کرونا در فارس، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون از مرز ۲۸۰۰ نفر گذشت.

همتی آمار جانباختگان این بیماری را طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷ نفر اعلام کرد و افزود: با افزوده شدن این تعداد، مجموع جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ به دو هزار و ۸۱۰ نفر افزایش یافت.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از افزایش موارد نمونه گیری‌های تشخیصی به بیش از ۵۲۴ هزار مورد در استان، از ابتدای شیوع تا امروز، خبر داد و گفت: با بررسی نمونه‌های انجام شده، در این بازه زمانی ۱۵۵ هزار و ۹۸۲ بیمار مثبت قطعی در فارس شناسایی شده است.

او در ادامه این گزارش از بستری هزار و ۱۱۹ نفر بیمار مثبت قطعی و یا مشکوک و دارای علایم کروناویروس در بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۰۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

همتی مجموع بهبودیافتگان این بیماری را نیز از ابتدا تاکنون ۱۴۸ هزار و ۹۰۵ نفر اعلام کرد و گفت: این افراد با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

ابتلای بیش از ۷۸ هزار شیرازی به کروناویروس از ابتدای شیوع بیماری

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گزارش آمار تجمعی مبتلایان کروناویروس در استان فارس را نیز اعلام کرد که بر اساس این گزارش، شیراز با ۷۸ هزار ۷۴۲ مورد مثبت قطعی، در بالاترین رتبه شهر‌های استان فارس قرار دارد.

قربانیان کرونا در فارس، از مرز ۲۸۰۰ نفر گذشتاین مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز دیگر موارد ابتلا در استان را نیز ۴۲۸۸ مورد مربوط به کازرون، ۳۸۸۶ مورد مرودشت، ۲۶۳۶ مورد فیروزآباد، ۲۶۲۳ مورد ممسنی، ۲۴۷۴ مورد آباده، ۲۴۶۵ مورد داراب، ۲۴۳۵ مورد کوار، ۱۸۲۷ مورد سپیدان، ۱۵۴۳ مورد استهبان، ۱۴۱۶ مورد زرین دشت، ۱۴۱۵ مورد نی ریز، ۱۳۶۰ مورد کوه چنار، ۱۳۵۹ مورد اقلید، ۱۳۳۹ مورد قیروکارزین، ۱۱۹۲ مورد خرم بید، لامرد و رستم هر کدام ۱۰۶۸ مورد، ۱۰۳۸ مورد زرقان و ۱۰۰۳ مورد مربوط خرامه بوده است.

بر اساس این گزارش، پاسارگاد با ۹۹۸ مورد، فراشبند با ۹۳۸ مورد، ارسنجان با ۷۶۳ مورد، سروستان با ۶۷۱ مورد، مهر با ۶۴۶ مورد، بوانات با ۵۴۶ مورد، بیضا با ۵۳۳ مورد، بختگان با ۴۸۹ مورد و سرچهان با ۳۷۶ مورد بیمار مثبت قطعی، در رده‌های بعدی بوده و دیگر موارد ابتلا نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان بوده است.

برچسب ها

دیدگاه