3

کرونا در فارس؛ بیش از ۱۵۵ هزار مبتلا و ۲۷۹۳جان‌باخته

  • 21 آذر 1399 - 16:42
کرونا در فارس؛ بیش از ۱۵۵ هزار مبتلا و ۲۷۹۳جان‌باخته

مدیر روابط عمومی علوم پزشکی شیراز گفت‌: هنوز ۳۰۳ بیمار با وضعیت وخیم جسمی در آی سی یو بیمارستان‌ها بستری هستند.

دکتر سید روح الله حسینی جمعه ۲۱ آذر در ارائه آخرین آمار وضعیت کرونا در فارس گفت: متاسفانه ۲۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس، از ابتدای شیوع تاکنون به دو هزار و ۷۹۳ نفر رسیده است.

او اظهار کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در استان فارس، ۵۲۳ هزار و ۲۷۳ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه و به آزمایشگاه های تشخیصی در سطح استان ارسال شده که از این تعداد، ۱۵۵ هزار و ۶۷۹ مورد مثبت شناسایی شده است.

این مقام مسوول در دانشگاه همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدا شیوع کروناویروس تاکنون، ۱۴۸ هزار و ۱۶۴ نفر اعلام کرد.

 حسینی با اشاره به بستری هزار و ۱۳۹ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلا به کروناویروس در بیمارستان های استان، اضافه کرد: از این تعداد، ۳۰۳ بیمار کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه تاکید کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از ترددهای غیرضرور و دوری از دورهمی های خانوادگی در پیشگیری از ابتلا به کروناویروس تاثیر بسزایی دارد. 

برچسب ها

دیدگاه