3

روند افزایشی مرگ ناشی از کرونا در فارس

  • ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
روند افزایشی مرگ ناشی از کرونا در فارس

برابر آمارهای اعلامی از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، شمار قربانیان یک روز بیماری کرونا در فارس به نسبت هفته گذشته ۲ برابر شده است حال آنکه مشاهدات میدانی حاکی از کاهش قابل توجه استفاده از ماسک، افزایش حضور خانواده‌ها در پارک‌ها و مراکز تفریحی عمومی و روند رو به رشد تمایل شهروندان به حضور در کافی‌شاپها و رستورانها و باغ شهرهاست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز دوشنبه ۲۸ مهر در نشست خبری اعلام وضعیت آماری بیماری کرونا، از مرگ ۲۰ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز در فارس خبر داد و تاکید کرد که این مرگ‌ها هر یک زنگ هشداری برای افراد بی‌مبالات است.

علی اکبری با بیان اینکه از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۱۱۹۵ بیمار در استان فارس براثر ابتلا به کرونا، جان باخته‌اند، گفت: متاسفانه علیرغم مشهود بودن مخاطرات ناشی از ماسک نزدن و حضور در تجمعات مختلف خصوصا دورهمی‌های خانوادگی، برخی از شهروندان همچنان نسبت به این هشدارها بی تفاوت هستند.

اکبری با یادآوری اینکه تا صبح دوشنبه ۲۸ مهر، از ۶۸۹ هزار و ۳۲۹ تست انجام شده، ۶۹ هزار و ۱۱۳ بیمار قطعی شناسایی شده است، گفت: از بین کل بیماران شناسایی شده، ۶۱ هزار و ۸۷۱ نفر بهبودی کامل یافته‌اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه شمار بیماران بستری در بیمارستان‌های استان فارس همچنان روند صعودی دارد، گفت: اکنون ۱۰۷۹ نفر در بیمارستانهای فارس بستری هستند و ۱۷۱ نفر از این بیماران به دلیل شرایط بد جسمی، تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، شرایط کنونی به لحاظ شیوع بیماری کرونا را بسیار مخاطره آمیز و نگران کننده توصیف و اضافه کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته ۴۱ هموطن ما براثر این بیماری در فارس جان باخته‌اند و شهروندان باید این آمار را به منزله یک هشدار جدی تلقی کنند.

اکبری با اشاره به رشادت و ایثار کادر درمان طی هشت ماه گذشته، از مردم درخواست کرد که توصیه‌های بهداشتی را جدی گرفته و با این اقدام، در کنار مدافعان سلامت قرار گرفته و پشتیبان آنان باشند.

برچسب ها

دیدگاه