تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ مرداد , ۱۳۹۹ 17 ذو الحجة 1441 Thursday, 6 August , 2020
2

عملیات اجرایی خط ٣ مترو شیراز آغاز شد

  • ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
عملیات اجرایی خط ٣ مترو شیراز آغاز شد

با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، استاندار فارس، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، عملیات اجرایی خط ٣ مترو، در این کلانشیراز آغاز شد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شیراز پنج‌شنبه ٩ مرداد در آیین آغاز عملیات اجرایی خط سوم قطار شهری، بیان کرد: مترو شیراز در شش خط طراحی شده که خط یک آن به بهره برداری رسیده و خط دو نیز در مرحله عملیات اجرایی است و از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است.

حسن مرادی ادامه داد: خط سه مترو شیراز نیز توسعه غربی خط یک محسوب می‌شود  که با توجه به تعدد کانون جمعیتی در غرب شیراز احداث خواهد شد.

او وجود شهر جدید صدر و توسعه شیراز به سمت غرب و شمال غرب را عامل احداث خط ٣ مترو دانست و گفت: به عنوان مثال؛ روزانه بیش از ٢٠٠ هزار خودرو تنها در منطقه میرزای شیرازی تردد می‌کند و این امر وجود خط مترو را بیش از گذشته تقویت می‌کند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شیراز خاطرنشان کرد: احداث فاز اول  خط ٣ مترو به طول ٩ کیلومتر و ٣ ایستگاه ظرف پنج سال پیشبینی شده که در صورت اعتبار کافی در بازه زمانی کمتری به بهره برداری خواهد رسید.

مرادی کل اعتبار مورد نیاز خط ٣ مترو شیراز را دو هزار و ٣۵٠ میلیارد تومان اعلام کرد.

رئیس شورای شهر شیراز نیز در این مراسم با بیان اینکه حافظ آنچه را که نسبت به شیراز بیان کرده باور داشته و شیراز نیز ویژگی‌های شاخصی دارد، گفت: شیراز پایتخت فرهنگی ایران زمین، سومین حرم اهل بیت(ع)، شهر انسان دوستی و نماد زندگی مسالمت آمیز ادیان و اقوام است و در میان مردمان از اعتبار ویژه‌ای برخوردار است.

سید عبدالرزاق موسوی ادامه داد: در مقابل مردم، دولت بابد از همه ظرفیت‌های این شهر برای توسعه ارتباطات سیاسی، اقتصادی و شهری با جهان استفاده کند.

او با بیان اینکه معتقدیم آنگونه که باید به سهم شیراز توجه نشده است، خطاب به معاون رئیس جمهور عنوان کرد: توسعه شیراز را توسعه کل کشور بدانید.

رئیس شورای شهر شیراز همچنین با بیان اینکه مسائل زیست محیطی مردم این شهر را رنج می‌دهد، گفت: نمونه روشن این مدعا کارخانه سیمان فارس است که سالهاست قرار است به بیرون از شهر منتقل شود اما این کارخانه آلاینده روح و روان مردم این کلانشهر را اذیت می‌کند.

موسوی ادامه داد: از گذشته تلاش‌های خوبی برای توسعه ریلی شیراز انجام شده و امروز به حمایت‌های مالی دولت برای توسعه بیشتر نیازمند است.

او خطاب به دکتر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: انتظار داریم در راستای افزایش سرعت عملیات اجرایی پروژه مترو شیراز به شهروندان شیرازی قول دهید که به این پروژه توجه ویژه اعتباری خواهد شد.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.