تاریخ : پنج شنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۰ 4 رمضان 1442 Thursday, 15 April , 2021
1

سه تن از مفاخر فرهنگی استان فارس تجلیل شدند

  • ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
سه تن از مفاخر فرهنگی استان فارس تجلیل شدند

سه تن از مفاخر فرهنگی، هنری و رسانه‌ای استان فارس در آیین ویژه‌ای با حضور استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تجلیل شدند.

بنا بر گزارش دریافتی روز چهارشنبه ایرنا، در این آیین از  یک عمر تلاش و تولید و خلق آثار احد ده بزرگی شاعر نام آشنای فارس، قاسم احسنت هنرمند دارای درجه یک خوشنویسی و حسین واحدی پور پیشکسوت مدیران رسانه ای پس از انقلاب و صاحب امتیاز و مدیر مسئول نشریات بین المللی خبر قدردانی شد.

استاندار فارس در سخنرانی در این آیین با بیان اینکه نام استان فارس همواره بلند آوازه بوده است، گفت: شیراز و فارس شهر علما و ادبا، عرفا، شعرا، اطبا و هنرمندان و فرهیختگانِ بزرگیست و شاید در یک کلام می توان گفت مردم فارس آنقدر بزرگند که بزرگانی را در خودشان پرورش داده اند و به جامعه جهانی و جامعه اسلامی تقدیم کرده اند.

عنایت‌الله رحیمی افزود: امروز اگر نام فارس عالم‌گیر شده است و در سطوح ملی و بین المللی مطرح می شود، نه به خاطر صنعت و کشاورزی است، بلکه از جانب فرهنگ، فلسفه و ادبیات آن و نام مفاخر بزرگ آن است که افتخار آفرینی می کند و آثار فرهیختگان و اندیشه ورزان و دانشمندان این سرزمین ظرفیت آن را داشته تا پرچم پرافتخار فارس به اهتزاز در آید و امید داریم همیشه نیز بر همین روال باشد.

رحیمی با اشاره به اینکه باعث افتخار است سه تن از فرهیختگان و فرهنگوران استان، این نشان را دریافت می کنند، اظهار داشت: برپایی اینگونه آیین تکریم برای فارس پرافتخار خواهد بود، زیرا که مفاخر یاد شده خدمات ارزنده ای را به ایران و جهان ارائه کرده اند و خواهند کرد و دانشجویان و هنرمندان مختلفی را در مکتبشان تربیت می نمایند.

استاندار فارس خاطر نشان کرد: در زمینه هنر خوشنویسی قاسم احسنت به عنوان استاد برجسته و صاحب سبک را داریم.

رحیمی ادامه داد: در زمینه رسانه و مطبوعات نیز فعالی را تکریم می نماییم با نام حسین واحدی پور که در سرما و گرما، خوشی و ناخوشی، رسالت اطلاع رسانی را انجام داده است.

وی افزود: استاد احد ده بزرگی از شاعران نامی استان که در زمینه ادبیات و شعر شیرازی ابیاتی را سروده اند و در محافل مختلف از جمله دل سروده های اهل البیت ( علیهم السلام) آوازه شان نامی است.

فارس در گستره فرهنگ، ادب و هنر از دیرباز دارای بزرگانی بوده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در آیین تکریم از مفاخر استان با تاکید بر اینکه فارس در گستره فرهنگ، ادب و هنر از دیرباز دارای بزرگانی بوده است که نام این استان را به قله رسانده، گفت: انتخاب چهره های ماندگار و مفاخر حوزه های فرهنگ، هنر و رسانه، کار بسیار سخت و دشواری است.

صابر سهرابی افزود: در این مسیر بر اساس سوابق آثار و بررسی هایی که توسط تیم تحقیقاتی و پژوهشی و معاونت های فرهنگ، هنری از چندین ماه قبل بررسی می شود و پس از تجزیه و تحلیل و شناسایی دقیق در شورای انجمن مفاخر فارس، انتخاب نهایی و تصمیم گیری انجام و بر همین اساس این افراد انتخاب شده و نشان مفاخر در جهت قدردانی و سپاس از پیشکسوتان حوزه فرهنگ، ادب، هنر و رسانه معرفی می شود.

سهرابی با اشاره به اینکه نشان مفاخر فارس که جزو نشان های برتر حوزه فرهنگ است در سال ۱۴۰۰ هم منتخبینی خواهد داشت و شناسایی و تکریم می شوند؛ اظهار کرد: معرفی مفاخر فارس به عنوان چراغ راه جوانان است تا به عنوان سرمشقی باشد و ما نیز بتوانیم حق مطلب را در حد بسیار ناچیز در حق آنها انجام داده باشیم.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، قسمت اول این آیین به دلیل رعایت پروتکلهای بهداشتی توسط صدا و سیمای مرکز استان و در ساعت ۱۳ روز چهارشنبه ۲۷ اسفندماه جاری پخش شد و قسمت دوم، ساعت ۱۳ پنجشنبه ۲۸ اسفندماه جاری پخش خواهد شد.

ساعت نمایش قسمتهای بعدی آن نیز در روز جمعه ۲۹ اسفند ۹۹  متعاقبا اعلام می‌شود.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.