تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹ 21 رجب 1442 Thursday, 4 March , 2021
0

استقبال ۵ هزار نفر از جشنواره فیلم فجر شیراز

  • ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷
استقبال ۵ هزار نفر از جشنواره فیلم فجر شیراز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: امسال بیش از ۵۰۰۰ نفر علاقمند به هنر هفتم، فیلم‌های اکران شده در قالب جشنواره فیلم فجر شیراز را تماشا کردند.

صابر سهرابی گفت: جشنواره فیلم فجر شیراز در نوبت بیستم خود و با وجود محدودیت‌های موجود که بر اساس آن و به منظور رعایت شیوه ‌نامه‌های بهداشتی باید تنها ۳۰ درصد از ظرفیت‌های سالن‌های نمایش فیلم استفاده می‌شد، مخاطبان و علاقمندان پرشور شهر شیراز را به سالن‌ها آورد تا برخی فیلم‌ها چندین نوبت نیز نمایش فوق العاده داشته باشند و تعداد نوبت‌های نمایش از ۴۸ به ۶۴ افزایش یابد.

به گزارش ایسنا به نقل از ارشاد فارس، سهرابی افزود: تا هفتمین روز جشنواره و در ۵۱ نوبت نمایش حدودا ۳ هزار و ۹۹۰ نفر فیلم‌های جشنواره را به تماشا نشستند و فیلم‌های «شیشلیک»، «ابلق» و فیلم سینمایی «بی همه چیز» بیشترین تعداد مخاطب را به خود اختصاص دادند.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، سایر فیلم‌ها نیز فروش خوبی را تجربه کرده اند و تا پایان روز هشتم جشنواره و با رسیدن نوبت‌های نمایش به ۶۴ نوبت نمایش، نیز تعداد تماشاگران به ۵۲۰۰ نفر رسید.

سهرابی ادامه داد: بر همین اساس می‌توانیم بگوییم این اتفاق و در واقع روندی که در جشنواره سی و نهم در تهران رخ داده با توجه به اینکه سینماها تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد از ظرفیت خود را می‌توانند در معرض فروش قرار دهند، در شیراز نیز این حرکت با رعایت اصول بهداشتی شکل لازم خود را گرفت و در کنار پر فروش‌ترین فیلم‌های این دوره از جشنواره در شهر شیراز امیدواریم تا پایان جشنواره و با توجه به رویه سال‌های گذشته این جشنواره شاهد استقبال مخاطبان باشیم.

او اظهار کرد: فروش جشنواره در دوره بیستم با توجه به وضعیت حاکم بر اثر شیوع بیماری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فروش نسبتاً خوبی بوده، چرا که در این دوره جشنواره، سینماها با ظرفیت بسیار محدود نمایش فیلم داشتند و همکاری مخاطبان و تماشاگران در رعایت کردن شیوه نامه‌های بهداشتی، خوب ارزیابی می‌شود و به اندک مواردی یا مصادیقی که شیوه نامه‌ها را نادیده می‌گیرند از طرف مدیر و یا کارکنان سینما تذکر لازم داده شده است.

سهرابی گفت: این در حالی است که، اکران بخش سودای سیمرغ سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در سینما ایران با استقبال رو به رو شد و همچنین با توجه به درخواست تماشاگران شیرازی ۴ اکران ویژه برای علاقه‌مندان فیلم فجر در هنر شهر آفتاب ارائه شد و فیلم‌های مصلحت، روزی روزگاری آبادان، تک تیرانداز، مامان، شیشلیک و زالاوا نیز به جدول نمایش سینماها اضافه شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس خاطرنشان کرد: بیستمین جشنواره فیلم فجر شیراز از ۱۵ تا ۲۲ بهمن ماه جاری در هنرشهر آفتاب و سینما ایران برگزار شد.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.