تاریخ : شنبه, ۳ آبان , ۱۳۹۹ 8 ربيع أول 1442 Saturday, 24 October , 2020
5

راه‌اندازی پژوهشکده اقوام و دست‌بافته‌های سنتی ایران در فرهنگسرای بهمن‌بیگی

  • ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
راه‌اندازی پژوهشکده اقوام و دست‌بافته‌های سنتی ایران در فرهنگسرای بهمن‌بیگی

مرتضی جعفری، رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: با راه‌اندازی پژوهشکده اقوام و دست‌بافته‌های سنتی ایران در فرهنگسرای بهمن‌بیگی این فرهنگ سرا به عنوان اولین مرکز بزرگ فرهنگی-هنری با رویکرد آموزشی و پژوهش معرفی خواهد شد.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در بازدید از فرهنگسرای بهمن بیگی گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، کتابخانه فرهنگسرای بهمن‌بیگی می‌تواند یکی از غنی‌ترین کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز محسوب شود.

جعفری افزود: چهار هزار و ۷۰۰ جلد کتاب در این کتابخانه وجود دارد، کتابخانه شخصی زنده یاد استاد چینی به فرهنگسرای بهمن بیگی اهدا شده است و با مجموعه مجلات وزین ادبی، فرهنگی و هنری همچنین مجموعه کتاب‌های تاریخی که در اینجا استقرار یافته، این کتابخانه یکی از مراکز اصلی مراجعه‌های ادبی و تاریخی خواهد بود. میز‌های مطالعه این کتابخانه طبق استاندارد‌هایی است که در کتابخانه ملی تهران وجود دارد.

وی افزود: با راه‌اندازی پژوهشکده اقوام با نام «بخارای من ایل من» که شامل پژوهش در ادبیات فولکلور است، همچنین پژوهشگاه دست‌بافته‌های سنتی ایران، فرهنگسرای بهمن‌بیگی به عنوان اولین مرکز بزرگ فرهنگی-هنری که رویکرد آموزشی و پژوهش دارد، معرفی خواهد شد.

جعفری با اشاره به ضرورت نگاه تخصصی به فرهنگسرا‌های شیراز اظهار داشت: رویکردمان در فرهنگسرای بهمن بیگی آموزشی علمی-ادبی، در فرهنگسرای حکمت، هنری و در فرهنگسرای شهروند، آموزش شهروندی است.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.