6

زوج آمریکایی «یک زن حامله را کشتند تا جنینش را صاحب شوند»

  • 08 شهریور 1396 - 9:00
زوج آمریکایی «یک زن حامله را کشتند تا جنینش را صاحب شوند»

پلیس یک زن و شوهر را در ایالت داکوتای شمالی به اتهام قتل و تلاش برای تصاحب فرزند یک زن باردار بازداشت کرده است.

به گزارش بی بی سی، ساوانا لافونتین گریویند، ۲۲ ساله، روز ۱۹ اوت (۱۰ روز پیش) و در حالی که هشت ماهه حامله بود، مفقود شد و جسدش چند روز بعد در رودخانه‌ پیدا شد.

بنابر گزارش نشریه منیاپولیس استار تربیون، جسد ساوانا روز یکشنبه گذشته توسط یک کایاک‌ران روی رودخانه و در حالی که در پلاستیک پیچیده شده بود و به یک تنه درخت شناور بسته شده بود، پیدا شد.

_97592851_savannalafontaine-greywind

پلیس شهر فارگو مرگ او را به عنوان قتل تحت پیگیری دارد و در همین رابطه ویلیام هوهن، ۳۲ ساله و بروک کروز، ۳۸ ساله را بازداشت کرده است.

این زن و شوهر روایت‌های متناقضی از این که چه طور یک نوزاد دو روزه پیش آنهاست به پلیس گفته‌اند؛ آنها به پلیس گفته‌اند این نوزاد را که پلیس وضعیت جسمی او را “خوب و سالم” گزارش کرده درست از همان روز که ساوانا مفقود شده پیش خود دارند؛ ساوانا در همان روز به آپارتمان این زوج جوان رفته بود.

پیدا شدن جسد ساوانا در رودخانه، به عملیات گسترده تجسس در این منطقه پایان داده است؛ صدها مامور و داوطلب در این تجسس که توسط مقام‌های محلی و فدرال ترتیب داده شده بود حضور داشتند.

در حالی که نتیجه آزمایش دی‌ان‌ای از نوزاد هنوز مشخص نشده است اما پلیس گمان می‌کند که این نوزاد فرزند ساوانا است.

همزمان پلیس ویلیام هوهن و بروک کروز را به آدم ربایی و دروغگویی به بازپرسان متهم کرده است.

در بازجویی اولیه، خانم کروز به پلیس گفته بود او ساوانا را به آپارتمان خودشان دعوت کرده بود تا در مورد ویژگی‌های زایمان با او حرف بزند؛ او سپس به پلیس گفت که دو روز پس از آن دیدار، ساوانا در خانه آنها را زده و نوزاد را در بغل او گذاشته است.

او در اظهارنامه‌ای که در حضور پلیس امضاء کرده پذیرفته که قصد اغوا و فریب ساوانا را داشته تا بلکه بتواند صاحب نوزاد او شود.

با وجود این، پلیس شهر فارگو در سه بار جستجو از آپارتمان این زوج جوان نتوانسته نشانی از فعالیت مجرمانه پیدا کند.

همزمان پلیس می‌گوید این زوج در بازجویی‌های پلیس اظهارات متناقضی طرح کرده‌اند.

بنابر مدارک دادگاه، ویلیام هوهن مدعی است که یک روز به خانه آمده و شاهد این بود که همسرش (بروک) در حال پاک کردن خون از داخل دستشویی و حمام بوده و سپس یک نوزاد را به او نشان داده و گفته: “این بچه ماست و حالا ما یک خانواده‌ایم.”

آقای هوهن پذیرفته که سپس حوله‌ها و کفش‌های خونی را در سطل اشغالی داخل شهر سر به نیست کرده است.

نخستین نتایج کالبدشکافی از جسد ساوانا حکایت از قتل در پی درگیری و ضرب و جرح دارد اما هنوز نحوه زایمان او مشخص نیست.

اشتون متنی، دوست پسر ساوانا و پدر نوزاد می‌گوید اورا از دیدن نتایج تست دی‌ان‌ای بازداشته‌اند.

او به نشریه پاول پایونییر گفته: “آنها می دانند که این بچه ماست. من تضمین می‎کنم اگر بگذارند یک لحظه نوزاد را ببینم، به آنها با یقین خواهم گفت که او بچه کیست… دنیای من پایمال شده. آنها همه دنیای من را از من گرفته‌اند.” او گفته نام این نوزاد را هیسلی جو گذاشته است.

_97592854_brookecrews _97592856_williamhoehn

برچسب ها

دیدگاه