تاریخ : شنبه, ۹ مرداد , ۱۴۰۰ 22 ذو الحجة 1442 Saturday, 31 July , 2021
3

پنتاگون از فروش 160 سامانه دفاعی موشکی به امارات خبر داد

  • ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵
پنتاگون از فروش 160 سامانه دفاعی موشکی به امارات خبر داد

به گفته پنتاگون، آمریکا با درخواست امارات متحده عربی برای فروش سامانه‌های دفاع هوایی به ارزش دو میلیارد دلار موافقت کرده است. آمریکا می‌گوید، این تصمیم به ثبات و پیشرفت خاور میانه کمک می‌کند.

به گزارش دویچه‌وله، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) می‌گوید، وزارت خارجه آمریکا با فروش ۱۶۰ سامانه دفاع هوایی موشکی پاتریوت به امارات متحده عربی به ارزش دو میلیارد دلار موافقت کرده است.

پنتاگون می‌گوید، دولت امارات متحده عربی درخواست خرید ۶۰ سامانه پاتریوت “پی‌ای‌سی ـ ۳” و ۱۰۰ سامانه پاتریوت “جی‌ای‌ام ـ تی‌” را کرده بود.

در بیانیه وزارت دفاع آمریکا آمده است، فروش این تسهیلات در راستای سیاست خارجی و امنیت ملی ایالات متحده است و به توانمندسازی متحد مهم این کشور که عامل ثبات سیاسی و پیشرفت اقتصادی در خاور میانه است کمک می‌کند.

این تصمیم باید به تأیید کنگره آمریکا نیز برسد.

این خبر پیش از سفر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به خاور میانه اعلام می‌شود.

آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی که حملات هوایی عربستان به شورشیان حوثی در یمن آغاز شد با فروش ۶۰۰ موشک پاتریوت “پی‌‌ای‌سی ـ ۳” به عربستان موافقت کرده بود.

چند روز پیش نیز خبرگزاری رویترز از تلاش ایالات متحده برای فروش میلیاردی سلاح‌هایی نظیر جنگنده‌های “اف ۱۵” و سامانه‌های فرماندهی و کنترل نبردها به عربستان گزارش داده بود.

رویترز با اشاره به لزوم تأیید این تصمیم در کنگره تأکید کرده بود، هر گونه فروش عمده سلاح به خارج از کشور باید توسط کنگره نظارت و بررسی شود و قانونگذاران آمریکایی باید این شرط قانونی را مد نظر قرار بدهند که برتری نظامی اسرائیل بر همسایگان خود حفظ شود.

برچسب ها