تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021
6

اسرائیل و عربستان؛ مقصد اولین سفر خارجی ترامپ

  • ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۴۹
اسرائیل و عربستان؛ مقصد اولین سفر خارجی ترامپ

دونالد ترامپ در اولین سفر خارجی خود به عربستان سعودی، اسرائیل و واتیکان می‌رود. این سفردر اواخر مه انجام خواهد شد و یک مقام کاخ سفید هدف از آن را از جمله هماهنگی در مقابله با گروه “دولت اسلامی” و ایران عنوان کرده است.

به گزارش دویچه وله، بر اساس اطلاعات چندین رسانه‌ی آمریکایی، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در جریان سفرش به اروپا برای شرکت در اجلاس ناتو و نشست گروه “جی۷” از اسرائیل، عربستان سعودی و واتیکان نیز دیدار خواهد کرد.

این خبر را چندین شبکه تلویزیونی ایالات متحده و نیز سایت خبری روزنامه آمریکایی “پولیتیکو” منتشر کرده‌اند. روزنامه واشنگتن پست به نقل از یک مقام کاخ سفید هدف سفر ترامپ به عربستان را هماهنگی بیشتر برای مقابله با گروه “دولت اسلامی” و ایران عنوان کرده است.

اما واتیکان ضمن تأیید این خبر، اعلام کرده که قراری برای دیدار ترامپ از مقر رهبر کاتولیک‌های جهان در روز ۲۴ ماه مه در نظر گرفته شده است.

موعد سفرها، پیش از اجلاس ناتو؟

تاکنون فقط سفر رئیس جمهوری جنجالی آمریکا برای شرکت در اجلاس ناتو در بروکسل در روز ۲۵ ماه مه و نیز اجلاس گروه “جی۷” در سیسیل ایتالیا در روزهای ۲۶ و ۲۷ ماه مه قطعی شده بود.

رسانه‌های آمریکایی البته زمان دقیق سفرهای جدید ترامپ را اعلام نکرده‌اند. “پولیتیکو” اما گمانه‌زنی کرده که این سفرها ممکن است پیش از نشست‌های ناتو و “جی۷” انجام بگیرند.

دونالد ترامپ اخیرا در جریان دیداری با پائولو جنتیلونی، نخست‌وزیر ایتالیا، تمایل خود به دیدار با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان را اعلام کرده بود. به گزارش رسانه‌های آمریکایی، گفت‌وگوهایی هم با اسرائیل بر سر سفر ترامپ به اورشلیم انجام گرفته است.

برچسب ها