تاریخ : دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰ 17 ذو الحجة 1442 Monday, 26 July , 2021
3

جزییات طرح کمکی آمریکا به شهروندان در مقابله با کرونا

  • ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۷:۳۹
جزییات طرح کمکی آمریکا به شهروندان در مقابله با کرونا

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا، روز چهارشنبه طرح کمک ۱۰۰ میلیارد دلاری مقابله با کرونا را که به تصویب سنا رسیده بود،  به تایید نهایی رساند.

این طرح امکان آزمایش رایگان کرونا را برای همه کسانی که به آن نیاز دارند فراهم می‌کند.

قانون جدید کلیه شرکت‌های خصوصی بیمه را ملزم به پرداخت هزینه آزمایش می‌کند. همچنین افرادی که تحت پوشش سایر خدمات پزشکی دولتی، همچون مدیکر، هستند تحت پوشش این قانون قرار می‌گیرند.

در حال حاضر مرخصی پزشکی حدود یک‌سوم کارکنان آمریکایی بدون حقوق است. از آنجا که اگر کارکنان مبتلا به کرونا در محیط کار حاضر شوند، شیوع این بیماری تشدید می‌شود، این قانون که تا پایان سال ۲۰۲۰ اعتبار دارد، دولت‌ها و کسب‌و کارهای خصوصی با کمتر از ۵۰۰ کارمند را ملزم می‌کند تا به مبتلایان به کرونا و کسانی که ناچارند از بیمار کرونایی مراقبت کنند، دو هفته مرخصی با حقوق بدهند.

کارکنان در صورت لزوم می‌توانند تا ۱۰ هفته مرخصی پزشکی بگیرند و دوسوم حقوق خود را دریافت کنند. افراد خود اشتغال نیز می‌توانند هزینه‌های خود را از محل مالیات قابل بازگشت تامین کنند.

کارفرمایان بزرگی مانند مک‌دونالد از این قانون مستثنی هستند. در عین حال شرکت‌هایی همچون وال مارت و رستوران‌های دارن به صورت داوطلبانه این قانون را اجرا می کنند.

شرکت‌های کوچکی که زیر ۵۰ نفر کارمند دارند اما در آستانه ورشکستگی قرار دارند نیز از این قانون مستثنی هستند.

در زمینه حقوق بیکاری، بسته حمایتی تصویب شده هزینه بیمه بیکاری را در ایالت‌هایی که آمار بیکاری در آنها ۱۰ درصد به بالات را تا شش ماه پوشش می‌دهد.

این قانون همچنین برای تامین غذای اقشار کم درآمد بیش از ۱/۱ میلیارد دلار بودجه اضافی اختصاص داده است که از این میزان ۴۰۰ میلیون به بانک‌های غذا، ۵۰۰ میلیون به تغذیه مادران و کودکان و ۲۵۰ میلیون به تغذیه سالمندان اختصاص دارد.

این طرح همچنین بودجه فدرال را برای خدمات درمانی به اقشار فقیر افزایش می دهد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا طی بیست و چهار ساعت گذشته با افزایش ۱۸۹۳ موردی در مجموع به ۸ هزار و ۳۰۴ نفر رسیده است.

برچسب ها