5

اجساد یازده اوکراینی جان‌باخته در پرواز ۷۵۲ به کشورشان باز می‌گردد

  • ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
اجساد یازده اوکراینی جان‌باخته در پرواز ۷۵۲ به کشورشان باز می‌گردد

بقایای اجساد ۱۱ شهروند اوکراینی که در سرنگونی بوئینگ مسافربری این کشور با موشک پدافند هوایی سپاه جان باختند شناسایی شده و به اوکراین منتقل می‌شود.

به گزارش یورو نیوز، وزارت کشور اوکراین روز پنجشنبه ۱۶ ژانویه / ۲۶ دی با اعلام این خبر گفت که این اجساد روز ۱۹ ژانویه برابر با ۲۹ دی‌ماه از تهران به کی‌یف منتقل خواهند شد.

بوئینگ ۷۳۷ هواپیمایی اوکراین بامداد چهارشنبه ۱۸ دی همزمان با حملات موشکی ایران به پایگاه‌های نیروهای آمریکایی در عراق، در نزدیکی تهران، هدف موشک‌ پدافند هوایی سپاه پاسداران قرار گرفت و سرنگون شد و تمامی ۱۷۶ سرنشین آن جان باختند.

برابر آمارهای اعلام شده از ۱۷۶ سرنشین کشته شده ۱۴۴ نفر ایرانی بودند که ۶۳ تن از آنها شهروندی کانادا را نیز داشتند. همچنین ۱۱ تن تبعهٔ اوکراین، ۱۰ تن تبعهٔ افغانستان و همچنین ۴ سوئدی، ۱ بریتانیایی و ۶ نفر کانادایی در میان این کشته‌شدگان بودند.

پرواز ۷۵۲ خطوط هوایی اوکراین ۱۶۷ مسافر و ۹ نفر خدمه پرواز داشت. بیش از ۳۱ دانش‌آموخته دانشگاه‌‌های مختلف ایران ازجمله دانشگاه صنعتی شریف، امیرکبیر، ‌علم و صنعت و خواجه نصیرالدین طوسی در این حادثه جان خود را از دست دادند.

برچسب ها