تاریخ : شنبه, ۲۲ خرداد , ۱۴۰۰ 3 ذو القعدة 1442 Saturday, 12 June , 2021
8

پنتاگون درباره انتشار تصاویر برهنه زنان تفنگدار دریایی تحقیق می‌کند

  • ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۵۸
پنتاگون درباره انتشار تصاویر برهنه زنان تفنگدار دریایی تحقیق می‌کند

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا متعهد شد که درباره انتشار تصاویر برهنه شماری از زنان تفنگدار دریایی در شبکه اجتماعی فیسبوک تحقیق خواهد کرد.

به گزارش یورو نیوز، تصاویر برهنه این زنان نظامی در صفحه ای با ۳۰ هزار عضو منتشر شده است. پس از حذف این صفحه با نام «تفنگداران متحد» در فیس بوک، صفحه ای مشابه با ۲ هزار و ۳۰۰ عضو همین اقدام را تکرار کرده است.

رابرت نلر از فرماندهان تفنگداران دریایی در پنتاگون در واکنش گفت: «من نمی دانم چند تفنگدار دریایی فعال که در این ماجرا نقش دارند در صفحه “تفنگداران متحد” مشارکت داشته اند. نمی دانم دقیقا چه تعداد تفنگدار دریایی ممکن است هدف گرفته شده باشند. ما خود را تحلیل و نقد می کنیم ولی باید مساله را تشخیص داده و دریابیم که راه حل آن چیست.»

برخی از این تصاویر به انضمام اطلاعات شخصی این زنان در فیسبوک منتشر شده است. بر اساس ماده ۱۲۰Cمقررات قضایی ارتش ایالات متحده آمریکا عکاسی و فیلمبرداری از حوزه شخصی افراد بدون رضایتشان و نیز انتشار و توزیع آن اکیدا ممنوع است.

گلوریا آلرد، وکیل شماری از قربانیان می گوید: «در نتیجه ارسال [ این تصاویر] بسیاری از مردانی که از تفنگداران دریایی فعلی یا سابق هستند کامنت های ناپسندی پای آن گذاشته اند. برخی تداعی گر آزار جنسی زنان تفنگدار دریایی یا تجاوز بوده و برخی نیز نوشته اند که این زنان به نیروهای تفنگدار ایالات متحده آمریکا تعلق نداشته اند.»

بر اساس گزارش سالانه پنتاگون که در مه ۲۰۱۶ منتشر شده ارتش ایالات متحده شش هزار گزارش آزار جنسی مربوط به سال ۲۰۱۵ دریافت کرده که رقم مشابه یکسال پیش از آن است.

برچسب ها