1

آب منطقه‌ای فارس: فلامینگوهای بختگان تشنه نمی‌مانند

  • ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹
آب منطقه‌ای فارس: فلامینگوهای بختگان تشنه نمی‌مانند

روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای فارس ضمن انتشار اطلاعیه‌ای با عنوان “جوجه فلامینگوها تشنه نمی‌مانند” از تلاش برای کمک به تداوم حیات این پرندگان مهاجر در تالاب بختگان خبر داد.

در هفته گذشته، موضوع احتمال مرگ جوجه فلامینگوها در تالاب بختگان به دلیل کم آبی شدید این دریاچه، یکی از خبرهای داغ زیست محیطی ایران شده است؛ خبری که منجر به همراهی تشکل‌های زیست محیطی در فارس و اعلام آمادگی دستگاه‌های دولتی منجمله آب منطقه‌ای فارس با هدف چاره‌اندیشی برای رفع مشکل شد.

همزمان با فعال شدن تشکل‌های زیست محیطی و مردم جوامع محلی و یافتن راهکاری موقت برای رساندن آب به کلونی فلامینگوها در بختگان، شرکت آب منطقه‌ای فارس نیز طی اطلاعیه‌ای همراهی خود برای کمک به رفع این مشکل را اعلام کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی آب منطقه‌ای فارس، این شرکت در اعلامیه‌ای با عنوان «جوجه فلامینگوها تشنه نمی‌مانند»، آورده است: با وجود عملیاتی نبودن امکان تامین آب از سد درود زن به دلایل زیادی از جمله بعد زیاد مسافت، مساعدت لازم را از طریق فراهم‌ آوردن تمهیدات لازم  به منظور تامین آب از آبخوانهای زیرزمینی واقع در نزدیکترین نقطه به  محل زندگی پرندگان مهاجر بختگان انجام خواهیم داد.

شرکت آب منطقه‌ای فارس در این اطلاعیه ادامه داده است: به منظور رسیدن آب به کلونی جوجه فلامینگوها در عمق تالاب بختگان حداکثر مساعدت را انجام خواهد داد.

روابط عمومی آب منطقه‌ای فارس همچنین تاکید کرده است: طبق گزارش همکاران امور آب در شهرستانهای همجوار تالاب بختگان تاکنون هیچ گونه آسیبی به فلامینگوها از بابت بی آبی نرسیده  و از این به بعد نیز نخواهد رسید.

به گزارش ایسنا، مهاجرت فلامینگوها به تالاب بختگان و زادآوری این پرندگان، درحالی اتفاق افتاده که با وجود تامین ۵۵ میلیون مترمکعب حقابه این تالاب در ماه‌های گذشته، به واسطه کاهش شدید بارندگی و … این تالاب جز در بخشهایی اندک، با مشکل خشکی دست و پنجه نرم می‌کند.

ایزدی یکی از فعالان محیط زیست، طی روزهای اخیر در گفت و گو با ایسنا، از شناسایی کلونی فلامینگوها و اجرایی شدن تلاشی برنامه‌ریزی شده برای نجات حداکثری جوجه‌های این پرندگان، خبر داده بود.

برچسب ها

دیدگاه