تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021
4

ارائه پیشنهاد تبدیل شهر صدرای شیراز به بخش صدرا

  • ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
ارائه پیشنهاد تبدیل شهر صدرای شیراز به بخش صدرا

فرماندار شهرستان شیراز گفت: با توجه به اینکه دهستان‌های سیاخ دارنگون، داریون و شهر جدید صدرا قابلیت ارتقا به بخش را دارند، پیشنهاد آن به استانداری فارس ارائه شده است.

محمدرضا امیری شامگاه سه شنبه در جلسه کمیته توسعه روستایی شهرستان شیراز گفت: برخی از روستاهای این شهرستان و به ویژه بخش مرکزی، حتی از برخی روستاهای دور افتاده استان نیز، کمتر توسعه یافته اند و این به دلیل افزایش بی رویه جمعیت ناشی از مهاجرین از اقصی نقاط استان و حتی خارج از استان است.

امیری افزود: امکانات این روستاها متناسب با این جمعیت توسعه پیدا نکرده است و موجب عقب ماندگی این روستاها شده و شاخص های آماری نیز این وضعیت را تایید می‌کند،از سوی دیگر وسعت، جمعیت و مسائل پیچیده بخش مرکزی شیراز نیز باعث تشدید این وضعیت شده است.

وی ادامه داد: اگرچه با دیدگاه مدیریت نوین مبنی بر کوچک سازی دولت و نیز برنامه‌های توسعه پنج ساله کشور،ایجاد ساختارهای اداری جدید به صلاح نیست ولی با این نگاه که بخش مرکزی شیراز با ۷۷ دهیاری و شورا در گستره‌ای به وسعت تقریبی ۴ هزار کیلومتر مربع، جمعیتی بالغ بر سیصد هزار نفر را در خود جای داده و از بسیاری از شهرستان های کشور نیز بزرگتر است از این رو ظرفیت ایجاد حداقل سه بخش جدید در این بخش وجود دارد.

فرماندار شیراز تاکید کرد: دهستانهای سیاخ دارنگون و داریون و همچنین شهر جدید صدرا، پتانسیل ارتقاء به بخش را دارند که پیشنهاد آن به استانداری فارس داده شده و پیگیری خواهد شد.

شهر جدید صدرا در اوایل دهه ۷۰ با هدف اسکان سرریز جمعیت شیراز در فاصله حدود ۲۰ کیلومتری شمال غرب این کلانشهر ایجاد شده و اکنون نیز به گفته مدیران شهری صدرا این شهر جدید افزون بر یکصد هزار نفر را در خود جای داده و در برنامه ریزی‌های دراز مدت استان فارس نیز اسکان حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در صدرا نیز پیش بینی شده است.

برچسب ها

دیدگاه

  1. شهر صدرا با این همه جمعیت تازه قراره بشود بخش… این توهین به مردم صدراست …. حداقل بگید شهرستان صدرا…

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.