تاریخ : سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰ 18 ذو الحجة 1442 Tuesday, 27 July , 2021
2

فعالیت دوباره ناوگان اتوبوسرانی و مترو شیراز

  • ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
فعالیت دوباره ناوگان اتوبوسرانی و مترو شیراز

فعالیت دوباره ناوگان اتوبوسرانی و همچنین مترو شیراز پس از ۸۰ روز تعطیلی از امروز دهم خرداد آغاز شد.

مجتبی زوربخش، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: با شیوع بیماری کرونا به منظور حفظ سلامت شهروندان، فعالیت اتوبوس‌های درون شهری از ۲۰ اسفند ماه ۹۸ متوقف شد و با توجه به درخواست شهروندان و ابلاغیه شهردار و مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز ، خدمات رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی از امروز از سرگرفته شد.

زوربخش افزود: بر این اساس اتوبوس‌های درون شهری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی با ۱۰۰ درصد ظرفیت و قطارشهری از ساعت ۶ صبح تا ۲۱ فعالیت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: در استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک توسط مسافرین کاملا ضروری است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با بیان اینکه ضدعفونی اتوبوس‌ها و مجزا سازی کابین راننده از بخش مسافران از دیگر اقدامات انجام شده برای حفظ سلامت شهروندان و رانندگان است، به شهروندان توصیه کرد تا ریشه کنی کامل کرونا از سفر‌های غیرضروری درون شهری پرهیز کنند.

زوربخش افزود: دوچرخه‌های اشتراکی نیز از ۶ خرداد با رعایت دستورالعمل های بهداشتی فعالیت خود را آغاز کرده اند و در نخستین روز فعالیت مجدد دوچرخه ها، ۴۵۵ سفر توسط کاربران انجام شد.

برچسب ها